۵۲ : ۲۰ - چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵
پخش زنده شبکه‌ها - موبایل
جوانکده-موبایل

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | yjc.ir

باشگاه خبرنگاران -جو سنگین حاکم بر محیط کسب و کار کشور/ دریافت حقوق با پول نفت، آفت کارآفرینی و نوآوری
معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: در محیط کسب و کار دولتی کشور جو سنگینی وجود دارد و گرفتن حقوق با پول نفت سد بزرگی برای ایجاد نوآوری شده است.
باشگاه خبرنگاران -فعالیت ۱۳۰۰ شتاب دهنده با هدف شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان
رییس پارک فناوری پردیس عنوان کرد: در حال حاضر ۱۳۰۰ شتاب دهنده و ۲۰۰ مرکز رشد با هدف تحقق اقتصاد دانش مقاومتی و شکوفایی اقتصاد دانش بنیان فعالیت دارند.
باشگاه خبرنگاران -علمی نبودن ثبت اختراعات در کشور/ از هر 3هزار ایده یکی به بازار می‌رسد
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: از هر سه هزار ایده و اختراع یکی به بازار می‌رسد و بازگشت مالی یکی از مسایل مهم در این زمینه است.
باشگاه خبرنگاران -کاربرد بیوتکنولوژی از تولید سیب و پرتقال تا ساخت صنایع دفاعی
ایران در حوزه بیوتکنولوژی در بین کشورهای اسلامی رتبه نخست و در بین کشورهای دنیا رتبه بیست و سوم را دارد.
باشگاه خبرنگاران -ساماندهی پروژه های فضایی/ ماهواره های دوستی و پیام در نوبت پرتاب
رییس سازمان فضایی از تامین اعتبارات پروژه های فضایی تا به امروز خبر داد و گفت: هرچند که همواره ما با کمبود منابع مالی مواجه بودیم؛ ولی ساماندهی در زمینه تامین اعتبارات پروژه‌های فضایی صورت گرفته است.
باشگاه خبرنگاران -پرتاب اولین ماهواره مخابراتی ایران تا ۱۰ سال آینده
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پرتاب ماهواره سنجشی بومی ایران تا پنج سال آینده خبر داد و گفت: ظرف ۱۰ سال آینده ماهواره مخابراتی ایران به فضا پرتاب می‌شود.
باشگاه خبرنگاران -ماهواره «پارس ۱» با کمک دانشگاه‌ها ساخته می‌شود/ پیشرفت در حوزه فضا سبب اقتدار بیشتر ملی کشور می‌شود/ طراحی سامانه انتقال مداری در سازمان هوا فضا
وزیر ارتباطات و فناوری کشور گفت: ماهواره بعدی با عنوان «پارس 1»با مشارکت همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی مرتبط با هوا فضا ساخته می‌شود و پیشرفت در این حوزه سبب اقتدار بیشتر ملی می‌شود.
باشگاه خبرنگاران -آزمایشگاهها در دانشگاهها رنگ باخته و باید احیا شوند/ شرکت های دانش بنیان زبان صنعت را می فهمند
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با تاکید بر لزوم تزریق فناوری به صنعت اظهار داشت: بنا داریم آزمایشگاه های نانو دانشجویی را در دانشگاهها راه اندازی کنیم.
باشگاه خبرنگاران -طراحی توربین جریان جزر و مد با هدف استفاده از انرژی آب  در سواحل کشور
عضوهیات علمی و طراح توربین جریانی جزر و مد گفت: توربین‌های جریان جزر و مد با هدف استفاده از انرژی‌های پاک سواحل کشور طراحی و مکان مناسب برای استقرار آنان شناسایی شده است.
باشگاه خبرنگاران -از تولید جوراب تا داروهای ضد سرطان با نانو تکنولوژی/ داروی ضد سرطان 70هزار تومانی!
در دنیای پیشرفته امروزی استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته همچون نانو توانسته انقلابی بزرگتر از انقلاب صنعتی در دنیا به وجود آورد و ایرانیان هم از قافله این انقلاب بزرگ عقب نمانده‌اند.