۵۸ : ۱۲ - جمعه ۰۳ آذر ۱۳۹۶
کد خبر: ۲۱۷۷۳۲۴
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۳:۵۸

برگزيدگان دومين جشنواره فرهنگي ـ هنري شمس‌العماره معرفي شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛شب گذشته چهارشنبه سوم اسفند ماه آيين اختتاميه دومين جشنواره فرهنگي هنري شمس‌العماره در مجموعه فرهنگي كاخ گلستان برگزار شد.

در اين مراسم كه اجراي آن را نيما كرمي،مجري تلويزيون بر عهده داشت،داوود رشيدي،‌اردشير صالحي‌پور،قطب‌الدين صادقي،علي پويان، ابراهيم حقيقي به عنوان اعضاي هيات داوران جشنواره و نيز برخي از مسؤولان سازمان ميراث فرهنگ و گردشگري كشور حضور داشتند.

در ابتداي اين مراسم دبير جشنواره گفت:به كمبودها و كاستي‌هايي كه در برگزاري اين جشنواره بوده واقف هستم،ولي با تمام سختي‌ها و مشكلاتي كه ستاد اجرايي جشنواره با آن روبه‌رو بود خوشحالم كه امسال استقبال گسترده‌اي از جشنواره فرهنگي و هنري شمس‌العماره صورت گرفت.

سامان خليليان ادامه داد:در جشنواره امسال به لحاظ كمي دو و نيم برابر سال گذشته اثر دريافت شد و به لحاظ كيفي نيز رشد قابل توجهي را شاهد بوديم.

به گفته وي يكي از ويژگي‌هاي جشنواره امسال اضافه شدن بخش كودك و نوجوان بود.

 

مسعود شريفي،مدير مجموعه فرهنگي تاريخي كاخ گلستان همچنين گفت:جشنواره شمس‌العماره بهانه‌اي براي معرفي كاخ گلستان است. هر چند مجموعه كاخ گلستان از آن سوي مرزها به خوبي شناخته مي‌شود، زيرا وجود دومين آلبوم‌خانه سلطنتي دنيا پس از بريتانيا و نيز وجود سومين گنيجينه هنر نسخ خطي دنيا در مجموعه كاخ گلستان هر گردشگري را براي بازديد از اين مجموعه به وجد مي‌آورد.

وي اضافه كرد:شايد سال ديگر نتوانيم اما حتما تا دو سال آينده جشنواره فرهنگي هنري شمس‌العماره بين‌المللي خواهد شد.

شريفي در ادامه سخنان خود با اشاره به امارت شمس‌العماره كه در دل اجتماع ساخته شده است،گفت:ساعت اين عمارت كه اهدايي ملكه ويكتوريا بوده است همزمان با تحويل سال 91 به صدا درخواهد آمد.

 

در ادامه اين مراسم برگزيدگان بخش‌هاي مختلف دومين جشنواره فرهنگي هنري شمس العماره با اهداي لوح تقدير و جايزه نقدي معرفي شدند و اسامي آن‌ها بدين شرح است:

* حوزه هنرهاي تجسمي:

• بخش اسكيس معماري

رتبه نخست: احسان كرامتي

رتبه دوم: عباس غفاري

رتبه سوم: شيرين ملك اسماعيلي

• بخش گرافيك:

رتبه نخست: عليرضا وكيلي ورجوي،رتبه دوم: هانيه جعفري،رتبه سوم:‌مجتبي قلي بيگ لو

لوح تقدير اين بخش به شهلا شاه بند لو اهدا شد.

• بخش نقاشي:

رتبه نخست:‌ طاهره ابولي،رتبه دوم: فروزان شيرخواني،رتبه سوم: شبنم محبت‌نيا

لوح تقدير اين بخش به محسن احتشامي و عبدالله رحيمي نيز اهدا شد.

• بخش كاريكاتور(پورتره):

در اين بخش از بهمن ناظم زاده و ندا خداوردي تقدير شد.

• بخش كاريكاتور(موضوعي)

رتبه نخست: فرزانه وزيري تبار،رتبه دوم: سهراب خيري،رتبه سوم: محمدعلي خلجي

• بخش عكاسي:

رتبه نخست: مسعود عطارهادي،رتبه دوم: نيلوفر تاجيك،رتبه سوم: نيكو محمودزاده نيك نام

در اين بخش از مهديه جبلي و احمد مقداديان نيز تقدير شد.

• حوزه تئاتر خياباني:

ـ بازيگري مرد:

رتبه نخست:محمد هادي عطايي و مصطفي ساساني،رتبه دوم: امين وحيدي پور،رتبه سوم: كوشا ساعي

در اين بخش از عليرضا ناصحي و مسعود جعفري هم تقدير شد.

ـ بازيگري زن:

رتبه نخست: الهه پورجمشيد،رتبه دوم: هانيه كريمي،رتبه سوم: فاطمه اكبري

ـ كارگرداني:

رتبه نخست:رضا منصوري براي كارگرداني نمايش كارآگاه مليجك،رتبه دوم: محمدهادي عطايي براي كارگرداني نمايش خبرنگار بي‌خبر

،رتبه سوم: شكوفه ماسوري براي كارگرداني نمايش اميركبير در گذر از مدرنيته

• بخش طرح و ايده

رتبه نخست: الهه پورجشميد براي نمايش كارآگاه مليجك،رتبه دوم: محمدهادي عطايي و خيرالله تقياني‌پور براي نمايش خبرنگار بي‌خبر

،رتبه سوم:شكوفه ماسوري براي نمايش امير كبير در گذر از مدرنيته،در اين بخش اثر برگزيده جشنواره نمايش كارآكاه مليجك به كارگرداني رضا منصوري معرفي شد.

• حوزه طنز ادبي

• بخش شعر

رتبه نخست: كامران شرف شاهي،رتبه دوم: علي سليماني،رتبه سوم: معصومه پاكروان

• بخش نثر:

رتبه نخست:‌سيد عمادالدين قريشي،رتبه دوم: همايون عبدالرحيمي،رتبه سوم: ايرج افشاري اصل

• حوزه كودك و نوجوان:

• بخش نقاشي كودك

رتبه نخست:اميرحسين صنعتگر،رتبه دوم: آرين بيت‌الله پور،رتبه سوم:آريا جامي

در اين بخش رتبه برتر به آرمان تاجيك و ايليا زالزاده تعلق گرفت.

• بخش نقاشي نوجوان:

رتبه نخست: امير اتابك عباسي فر،رتبه دوم: هليا فرج اللهي،رتبه سوم: فاطمه صادق زاده،رتبه برتر: پرهام پذيرايي

• بخش كاردستي كودك:

رتبه نخست: احسان حاجي‌پور،رتبه دوم: محبوبه معين پور،در اين بخش هيات داوران اثري را شايسته رتبه سوم ندانستند و رتبه برتر به ستاره جواهر تعلق گرفت.

• بخش كاريكاتور كودك:

حسن محمد صادقي شايسته تقدير و دريافت جايزه معرفي شد.

• بخش جمله نويسي كودك

رتبه نخست: الهام اسماعيل زاده،رتبه دوم: نازنين اردشيري مهر،رتبه سوم: حديثه جانعلي زاده،رتبه برتر : ژيلا تيموريان

• بخش خاطره نويسي كودك

رتبه نخست: حديثه نخعي،رتبه دوم: سروش كهريزي،رتبه برتر: ياس فرهوبند

 


 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر