کد خبر: ۲۵۱۸۳۹۷
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۳:۱۹
نوروز امسال به كجا برويم؛

نوشهر روستايي بي نام و نشان در استان مازندران بود اما امروز اين شهر زيبا يكي از جاذبه هاي گردشگري نوار ساحلي درياي كاسپين شده است.

به گزارش

خبرنگار ميراث فرهنگي باشگاه خبرنگاران

، شهر نوشهر به عنوان يكي از زيباترين شهرهاي ساحلي خزر، تا پيش از زمان پهلوي اول روستايي گمنام به نام حبيب آباد به حساب مي آمد.

از جمله مهمترين بناي باشكوه و ارزشمند مي‌توان اسكله بندر بوشهر را نام برد با اينكه طرح و بناي اصلي شهر كوچك است اما بناي صاحب سبكي دارد و خياباني با ساختمان هاي دو طبقه زيبا اسكله عربي بندر را به درون شهر امتداد مي دهد.

بناهاي قديمي و ديدني شهر عبارت است از ساختمان بانك ملي ساختمان شهرباني نيروي انتظامي كنوني ساختمان فرمانداري شهرداري كنوني ساختمان پست و يك خيابان اصلي است.

باغ اركيده منحصر به فرد در باغ كشاوري ايستگاه تحقيقات جنگل و مرتع كه معروف به اكولوژي از سال 1335 تاسيس شده است انواع گياهان ناحيه خزر در آن حفظ و نگهداري مي شود و در واقع يك باغ بزرگ گياه شناسي محسوب مي شود كه در نهالستانش انواع نهال ها توليد مي شود و باغ اركيده ان كه متعلق به بخش خصوصي است و در واقع بيشتر اركيده مصرفي تهران را فراهم مي‌كند.

علاوه بر اينها مهمترين جاذبه شهر ساحل زيباي آن است كه در صورت وجود تفريحات دريايي و امكان استفاده از دريا مسافران تهران و ديگر نقاط را به خود جذب مي كند.

ورود مسافران به شهر اقتصاد شهر را دگرگون مي‌كند با اينكه شهر نوشهر مثل گذشته رونق زيادي در جذب مسافران ندارد اما هنوز هم اين شهر به علت موقعيت جغرافيايي و نزديكي به دريا و كوه زيبا و جذاب است و گشت و گذار در شهر به ويژه در اطراف ويلاها و ساختمان هاي قديمي هوز هم دلپذير است.

نوشهر كه در استان مازندران است تا تهران 195 كيلومتر فاصله دارد و زماني كه مسافران از تهران مي آيند و از دهانه ورودي چالوس، از جاده كمربندي به سوي نوشهر حركت مي‌كند به ويژه زماني كه چشم انداز شهر از بلندي هاي جاده ديده مي شود شهري زيبا و چشم نواز در مقابل خود مي يابند./ي2
 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل