کد خبر: ۳۵۱۸۵۷۲
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۸
کرمانشاه/

مرز رسمی خسروی در شهرستان قصرشیرین كه از پنجم ماه جاری بدنبال تصمیم مقامات عراقی به صورت موقت بسته شده بود دیروز یازدهم فروردین برای تردد زایرین عتبات عالیات بازگشایی شد.

به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران کرمانشاه:

فرماندار قصرشیرین گفت:در ایام بسته بودن این مرز، تردد زوار عتبات عالیات از مرز مهران انجام می شد كه با بازگشایی مجدد مرز خسروی كاروان های زایرین شهرهای زیارتی عراق از این مرز نیز تردد خواهند كرد.

حسین پروین افزود: تردد زوار از مرز زمینی خسروی در قالب كاروان های تحت پوشش سازمان حج و زیارت انجام می شود و تردد انفرادی زوار از این مرز و مرز رسمی پرویزخان این شهرستان همچنان ممنوع است.

وی اظهار داشت: تا پیش از بسته شدن این مرز، روزانه 20 تا 25 كاروان زایر ایرانی از طریق مرز بین المللی و رسمی خسروی به شهرهای زیارتی عراق سفر می كردند و به همین تعداد كاروان نیز پس از زیارت عتبات عالیات از طریق مرز خسروی وارد كشورمان می شدند.

مرز رسمی خسروی در شهرستان قصرشیرین از 24 آذر سال گذشته به دلایلی بر روی تردد زوار عتبات عالیات بسته شده بود كه با رایزنی و پیگیری مسوولان كشورمان از روز 20 اسفند سال گذشته پس از حدود سه ماه تعطیلی بازگشایی شد و كاروان های زیارتی از این مرز به كشور عراق اعزام می شدند.

شهرستان قصرشیرین با داشتن 16 مركز اقامتی شامل هتل، زایر سرا و مهمانپذیر آمادگی كامل برای پذیرایی از زایرین عتبات عالیات را دارد و در این راستا امكانات رفاهی لازم برای حضور زوار بیش 25 كاروان در این شهرستان فراهم است.

مرز خسروی بیشترین حجم تردد زوار عتبات عالیات را نسبت به دیگر مرزهای كشورمان با توجه به ظرفیتها و پتانسیلهای لازم دارد.

از مرز بین المللی خسروی برای صادرات كالاهای غیرنفتی نیز استفاده می شود و روزانه یكصد دستگاه كامیون حامل كالا از جمله سیمان، شیشه و تره بار از این مرز به كشور عراق صادر می شود.

قصرشیرین در غرب استان كرمانشاه با بیش از 186 كیلومتر مرز مشترك با عراق و بیش از 24 هزار نفر جمعیت، دو مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان دارد. /س

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل