کد خبر: ۳۸۱۲۲۰
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۰ - ۱۱:۱۵
عضو كميسيون امنيت ملي مجلس:

زهره الهيان گفت: اگر فيلم هاي فاخر به جشنواره فيلم فجر راه يابد اين جشنواره به عنوان يك واقعه فرهنگي در دهه فجر در تهران و استانها موجب تحولات و ارتقاء فرهنگ مي شود.

به گزارش

باشگاه خبرنگاران

، زهره الهيان عضوكميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با روابط عمومی سي امين جشنواره بين المللي فيلم فجر با بيان اينكه سينما بايد آثار فرهيخته و با كيفيت بالاتري از توليدات كنوني در جامعه ما ارائه دهد اظهار داشت: در جشنواره فيلم فجر سال های گذشته كمتر شاهد فيلم هاي ارزشمند مطابق با آرمان هاي نظام و بلنداي تفكر حضرت امام خميني (ره) بوده ايم كه اميدواريم امسال با آثا ر بهتري روبه رو شويم.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: متناسب نبودن تعداد زيادي از فيلم ها طي 30 سال گذشته با اهداف انقلاب بايد توسط كارشناسان و سينماگران آسيب شناسي شود تا به سينمايي همخوان با وضعيت موجود در اين عرصه نزديك شويم.

وي اظهار داشت: اگر آسيب ها و مشكلات كنوني در تكرار برگزاري جشنواره فيلم فجر در استانها مرتفع شود اين جشنواره ضمن جذب مخاطبين بيشتر به شكوفايي استعدادهاي هنري ساير شهرها به غير ازتهران منجر مي شود.

الهيان به توجه ويژه مجلس شوراي اسلامي خاصه كميسيون فرهنگي و تعامل و همفكري آنها با مسوولان ارشاد اسلامي و هنرمندان اين حوزه اشاره كرد و گفت: نمايندگان مردم ايران در خانه خودشان با ارزيابي از روند توليد فيلم ها و تذكرات مناسب در جهت كيفي تر شدن آثار نسبت به هرچه باشكوه و كيفي تر شدن برگزاري بزرگترين رويداد هنري كشور اقدام مي كنند.

وي رويكرد معاونت سينمايي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در نامگذاري جشنواره سي ام فيلم فجر به نام " اخلاق، آگاهی و امید" را حركتي به سوي اخلاق و بصيرت بخشي توصيف كرد و افزود: اين مسير بايد در فيلم هايي كه به جشنواره راه مي يابد لحاظ شده و انتقال آن به مخاطبين بويژه جوانان در مرحله بعدي اين روند قرار بگيرد./ي2
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت آسمان صبح فردا-صفحه خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر