کد خبر: ۳۹۴۶۳۰
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۰ - ۱۷:۲۹
صالحی در دیدار سفیر جدید اسپانیا در تهران:

وزير امور خارجه در ديدار با سفير جديد اسپانيا در تهران گفت:ایران کشوری قابل اعتماد و شریکی مطمئن برای همکاری با اعضای اتحادیه اروپا به ویژه کشور اسپانیا است.

به گزارش حوزه سياست خارجي باشگاه خبرنگاران به نقل از اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، پدرو بی ینا سفیر جدید اسپانیا در جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) ضمن دیدار با علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان رونوشت استوارنامه خود را تسلیم کرد.

صالحی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از روابط خوب فیمابین دو کشور به روابط دیرینه ایران و اسپانیا اشاره کرد و افزود: ایران کشوری قابل اعتماد و شریکی مطمئن برای همکاری با اعضای اتحادیه اروپا به ویژه کشور اسپانیا است.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو طرف را جهت توسعه و تحکیم همکاری‌ها در زمینه‌های اقتصادی و تجاری مناسب دانست و گفت: این فرصت خوبی است که در مقابل شما وجود دارد و ما می‌توانیم در زمینه نفت و گاز و انرژی با اسپانیا همکارهای خود را توسعه دهیم.

پدرو بی ینا سفیر جدید اسپانیا نیز در این دیدار ضمن قدردانی و اغتنام از فرصت به وجود آمده، گفت: بسیار خوشحالم که نماینده کشورم در ایران هستم و سعی می‌کنم حداکثر تلاش خود را برای توسعه و تحکیم روابط فیمابین دو کشور انجام دهم.

وی راه اندازی شبکه اسپانیایی زبان کشورمان را فرصت خوبی برای شناخت مردم کشورش از توانمندی‌ها و فرصت‌های موجود در ایران و آشنایی بیشتر مردم از فرهنگ و تاریخ ایران دانست./پ2
 

دیجیکالا پایین خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت آسمان صبح فردا-صفحه خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر