خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | yjc.ir

کد خبر: ۳۹۸۱۸۷۱
تعداد نظرات: ۱۳۹ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۱ - ۰۰:۳۸
حوالی ساعت 10 شب مشاهده همزمان چند شیء نورانی بزرگ در آسمان برخی نقاط کشور باعث ایجاد شایعاتی در این خصوص شده است اما ...
به گزارش باشگاه خبرنگاران حوالی ساعت 10 شب مشاهده همزمان چند شیء نورانی بزرگ در آسمان برخی نقاط کشور باعث ایجاد شایعاتی در این خصوص شد.

پس از پیگیری اولیه باشگاه خبرنگاران از منابع رسمی مشخص شد که رزمایش سراسری پدافند غیرعامل به منظور ارزیابی واحدهای پدافندی کشور شب گذشته با موفقیت کامل به اجرا درآمده و lحتمال دارد مشاهده اشیای نورانی مربوط به این موضوع بوده باشد هرچند که با گذشت دقایقی احتمال ارتباط اشیاء نورانی با این رزمایش رد شد.
به گزارش روابط عمومی ستاد پدافند غیرعامل کشور ، شب گذشته با هدف ارزیابی آمادگی واحدهای پدافندی کشور رزمایشی سراسری با عنوان طلوع فجر برگزار و با موفقیت کامل انجام شد.

رزمایش مذکور که بدون اطلاع قبلی واحدهای پدافندی انجام شد ، با عکس العمل بموقع و مناسب کلیه واحدها مواجه گردید و با موفقیت کامل به پایان رسید.

این پدیده در کشورهای منطقه از جمله ایران، آذربایجان، سوریه، ارمنستان، لبنان، قزاقستان، و در سرزمین های اشغالی مشاهده و توسط مردم و نهادهای امنیتی در این کشورها گزارش شد.

این در حالیست که شبکه آمریکایی ان بی سی ، شیء نورانی دیده شده را مربوط به آزمایش موشک بالستیک قاره پیمای روسیه اعلام کرده است.


تصویر ثبت شده در آسمان تهران :
تصویر ثبت شده در آسمان تبریز :

تصاویر ثبت شده در آسمان شهرستان رشتخوار

شهاب سنگ یا انفجار یک موشک کدامیک عامل شی نورانی دیشب بودند؟

در همین حال کارشناسان احتمال می دهند که ورود یک شهاب سنگ به جو زمین و یا انفجار مخزن سوخت یک موشک فضایی احتمال ایجاد این پدیده بوده است.

به گزارش خبرنگار نجوم باشگاه خبرنگاران، شب گذشته در کشورهای منطقه از جمله ایران، جمهوری آذربایجان، سوریه، ارمنستان، لبنان، قزاقستان، و در سرزمین های اشغالی نوری عجیب در آسمان دیده و توسط مردم گزارش شد. اخبار اولیه حکایت از این داشت که شیئی نورانی در آسمان حرکتی گردشی داشته و لحظاتی بعد به حالت دود یا ابر تبدیل شده است.

اینکه علت دقیق ایجاد این نور عجیب در آسمان دیشب چه بوده است در ابهام قرار دارد اما کارشناسان معتقدند که احتمال ورود یک شهاب سنگ به جو زمین و یا انفجار یک موشک فضا پیما می تواند دلیل این واقعا باشد.

محمد حسین الماسی کارشناس نجوم در گفتگو با خبرنگارباشگاه خبرنگاران با بیان اینکه چند سال پیش نیز نوری مشابه در آسمان ایران دیده شده بود گفت: چند روز پس از دیدن آن نور مشخص شد که مخزن سوخت یکی از ماهواره های پرتاب شده از سوی ناسا دچار حادثه شده و با انفجار آن این نور پدید آمده است، اما برای رخداد دیشب باید بگویم که هنوز اظهار نظری در این خصوص از سوی روسیه و یا اروپا صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه شهاب سنگ می تواند گزینه دوم باشد گفتگو: شهاب سنگ ها پس از ورود به جو زمین به علت مجاورت با اکسیژن می سوزند و شاید علت نور دیشب یک شهاب سنگ باشد. اما هنوز گزارش علمی دقیقی در این زمینه در دسترس نیست.


مشاهده شیء نورانی در سرزمین های اشغالی و ...

خبر دیگر حاکی است پس از مشاهده اشیای نورانی در مناطق مختلفی از سرزمین های اشغالی ، موجی از هراس در ساکنان اسرائیل حکمفرما شد و رئیس انجمن نجوم رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این پدیده نمی تواند ناشی از یک شهاب سنگ باشد.

ابتدا یک شبکه تلویزیون لبنان (LBCI) خبری را  در این زمینه منتشر کرد و در آن به نقل از دانشمندان نقل کرد که این پدیده احتمالا بخاطر انفجار یک شهاب سنگ می تواند باشد. هر چند که این شبکه این نظریه را فقط در حد گمانه زنی مطرح کرد و آن را قطعی ندانست.

لحظاتی بعد منابع خبری اسرائیلی نیز گزارش دادند که از نقاط مختلف سرزمین های اشغالی با پلیس تماس گرفته می شود و گزارش هایی درباره مشاهده اشیای نورانی در آسمان مخابره می شوند.

در همین حال، مشاهده و مخابره چنین پدیده و خبری همزمان با فضاسازی های رسانه های غرب درباره جنگ احتمالی اسرائیل با ایران موجی از هراس را نزد ساکنان سرزمین های اشغالی حکمفرما کرده بود. گواه این مدعا افزایش تعداد تماس های توام با نگرانی با پلیس بود.

"یگال پت ال"، رئیس انجمن نجوم اسرائیل درباره اینکه این پدیده مربوط به انفجار شهاب سنگ باشد ابراز تردید کرد و گفت که این شیئ نورانی نمی تواند شهاب سنگ باشد.

اظهار نظر وی در حالی بود که اخباری از "گدرا" و "گیواتیم" (واقع در بخش شرقی تل آویو) هم مبنی بر مشاهده اشیای نورانی در آسمان مخابره شدند.

اخباری زمان مشاهده اشیای نورانی در آسمان در سرزمین های اشغالی را حدود 8:45 دقیقه تا 9 شب اعلام کردند. برخی گمانه زنی ها در منابع اسرائیلی از جمله یدیعوت آحارونوت، نزدیک شدن این اشیاء حتی تا 80 کیلومتری سطح زمین را نیز مطرح کردند.

یک فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی در بخش های شمالی نیز هر گونه عملیات ارتش را در این مناطق رد کرد و از اینکه این موضوع مرتبط به نیروهای هوایی ارتش اسرائیل باشد ابراز بی اطلاعی کرد.

اما موج فزاینده که در میان آن اخبار رسمی به چشم نمی خورد حاکی از رویت این اشیای در کشورهای دیگر داشت، که از جمله آنها می توان به ارمنستان، آذربایجان، بخش های شمالی لبنان، البقاع، مرز بین ترکیه و سوریه، قزاقستان، قبرس و اردن اشاره کرد.

این در شرایطی بود که چنین وضعیت مشابهی در سال 2009 در آسمان نروژ گزارش شدو بعدها مشخص شد که دلیل این پدیده که حدود 3 سال پیش در این کشور حوزه اسکاندیناوی به وقوع پیوست انجام ناموفق یک آزمایش موشکی بوده است. به همین دلیل، اذهان در این لحظات متوجه این نکته بودند که احتمالا یک آزمایش موشکی رخ داده است، اما هنوز هیچ کشور و منبع رسمی این خبر را اعلام نکرده بود.

در همین اثنا بود که وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یک آزمایش موشک بالستیک قاره پیما را با موفقیت انجام داده است. خبرگزاری "نوستی" روسیه با اعلام این خبر به نقل از وزارت دفاع روسیه افزود: این تست موشکی از منطقه استراخان واقع در مرکز روسیه و ساعت 09:39 شب به وقت محلی توسط نیروهای واحد موشکی راهبردی ارتش روسیه با موفقیت انجام شده است. 

اما منابع اسرائیلی سعی در ناموفق دانستن این تست موشکی داشتند. یدیعوت آحارونوت به نقل از رئیس انجمن نجوم اسرائیل نوشت: این احتمالا یک تست موشکی بوده است. موشک احتمالا از کنترل خارج شده و باقیمانده ها و سوخت آن همان چیزی بوده اند که مردم آنها را دیده اند. این موشک تا ارتفاع 200-300 کیلومتری رسیده و به این علت از مکان های مختلف قابل مشاهده بوده است.

آزمایش موشک روسی، علت مشاهده شی‌ء نورانی در آسمان

وادیم کوال، رئیس بخش حفاظت اطلاعات نیروهای استراتژیک موشکی در وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که دیده شدن شی نورانی در آسمانهای برخی کشورهای خاورمیانه و روسیه، نتیجه آزمایش موفقیت آمیز موشک بالستیک بین قاره ای "Topol " بوده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، این موشک در ساعت 22:39 به وقت باکو آزمایش شد.

ابتدا ساکنان آستراخان و ولگراد این موشک را در آسمان مشاهده کردند، پس از آن ساکنان آذربایجان، ایران، افغانستان، لبنان و دیگر کشورها این موشک را در آسمان دیدند و تمام شاهدان در این کشورها در ابتدا تصور کرده بودند که این شی یک یوفو ( جسم ناشناخته پرنده فضایی) یا یک شهاب سنگ است.

ساکنان چندین منطقه در آذربایجان مدعی شدند که یک جسم پرنده را در آسمان در ساعت 22:50 مشاهده کردند.

براساس گزارش خبرگزاری آذری ( APA) این جسم پرنده در ارتفاع بالا از غرب به شرق حرکت می کرده است و به مدت 3 دقیقه رویت شده است.

این موشک در ویدئوهای آپلود شده در اینترنت شبیه یک جسم مخروطی شکل در ارتفاع بالا است که رد روشنی را از خود به جای گذاشته است.

رئیس انجمن ژئوفیزیک:

اشیا نورانی دیشب ربطی به رویدادهای نجومی ندارد

رئیس انجمن ژئوفیزیک ایران با بیان اینکه قطعا نوری که دیشب در منطقه دیده شده ربطی به پدیده های نجومی ندارد گفت: به احتمال قوی این رخداد به علت پرتاب موشک های بالستیک از جانب روسیه است. چرا که هنگام پرتاب این موشک ها اجرام با دمای بالایی از آنها جدا می شود که می تواند دلیل ایجاد نورهای دیشب باشد.

به هر حال هنوز این حرفها در مرحله حدس و گمان است اما چیزی که من می توانم به طور یقین بگویم این است که این نورها هیچ ارتباطی با پدیده های نجومی ندارد.

علت پدیده نورانی دیشب چه بود؟

تاکنون علت های گوناگونی برای ابر نورانی که دیشب در آسمان کشورهای منطقه و از جمله ایران دیده شد بیان شده اما به طور قطع این پدیده ارتباطی با رخدادهای نجومی ندارد.
به گزارش خبرنگار نجوم باشگاه خبرنگاران، دیشب نزدیک به ساعت 22:18 در آسمان شمال و شمال غرب کشور، نور سفیدی ناگهان منفجر شد و ابری در اطراف آن شکل گرفت که به سرعت گسترش پیدا کرد و نیمی از آسمان را گرفت. این نور نه تنها در آسمان ایران بلکه در جمهوری آذربایجان، سوریه، ارمنستان، لبنان، قزاقستان در سرزمین های اشغالی دیده شد و براساس اخبار اولیه شیئی نورانی در آسمان حرکتی گردشی داشته و لحظاتی بعد به حالت دود یا ابر تبدیل شده است.
در خصوص علت این رویداد؛ ابتدا مسائلی مانند ورود شهاب سنگ و یا دنباله دارها مطرح شد اما خیلی زود کارشناسان علمی کشور وجود منبع نجومی برای این پدیده را رد کردند. دکتر احمدی رئیس انجمن ژئوفیزیک ایران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه قطعا این نوری که دیشب در منطقه دیده شده ربطی به پدیده های نجومی ندارد افزود: به احتمال قوی این رخداد به علت پرتاب موشک های بالستیک قاره پیما از جانب روسیه است. چرا که هنگام پرتاب این موشک ها اجرام با دمای بالایی از آنها جدا می شود که می تواند دلیل ایجاد نورهای دیشب باشد. به هر حال هنوز این حرفها در مرحله حدس و گمان است اما چیزی که من می توانم به طور یقین بگویم این است که این نورها هیچ ارتباطی با پدیده های نجومی ندارد.
حسین مردی کارشناس علمی مرکز علوم و ستاره شناسی نیز در این خصوص به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: دیشب بارش شهابی و یا پدیده طبیعی دیگری که بتواند علت این رویداد باشد را نداشتیم.  به احتمال زیاد این مسئله مربوط به پرتاب موشک یا ماهواره برهاست.
کارشناسان نجوم می گویند مشابه این پدیده در خرداد 1386 در آسمان کشور نیز دیده شده بود. در آن شب، بخشی از سوخت مرحله دوم یکی از موشک‌های فضایی بر فراز آسمان خاورمیانه منتشر شد و ابر مثلثی‌شکل درخشانی را پدید آورد که پس از غروب آفتاب دیده شد. در آذر 1388 نیز مارپیچ نورانی عجیبی در آسمان نروژ دیده شد که دلیل آن، نقص فنی در آزمایش موشکی بالستیک بود که از یک زیردریایی اتمی روسیه در اقیانوس منجمد شمالی شلیک شده بود.
موشک بالستیک، موشکی بسیار بزرگ است که کلاهک جنگی یا هسته‌ای خود را تا هزاران کیلومتر دورتر حمل می‌کند. این موشک با استفاده از موتورهای چندمرحله‌ای، خود را به مدار زمین می‌رساند، در آن‌جا به سوی هدف مورد نظر شتاب می‌گیرد و پیش از ورود مجدد به جو زمین، محموله را از دیگر بخش‌های موتور جدا می‌کند. احتمالا پدیده مشاهده شده مربوط به بخش جداسازی نهایی کلاهک از موشک بوده که طی آن، بخشی از سوخت باقی‌مانده در اتمسفر فوقانی زمین منتشر شده و با پخش شدن در شرایط کم‌فشار آن محل، پدیده نورانی شب گذشته را ایجاد کرده است. 

نظرات بینندگان
در حال بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱۳۹
حمید رضا ابراهیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
5
30
با عرض ادب وخسته نباشید بنده از رشت ساعت 10 شب دقیقا مثل عکس گرفته شده از تبریز را در رشت دیده ام .
hamed
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
5
20
ma ham dar urumieh shabihe in noor ro didim
هانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
2
14
من هم دقیقا ساعت 10 شب در قوچان این پدیده عجیب رو مشاهده کردم و خیلی ترسیدم عاملی که این نور از آن ساطع شد بعد از انفجار مانند ستاره ای محل را ترک کرد
امير
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
3
18
بنده حوالي ساعت 22:15 در پارك اللرباغي اروميه در حال ورزش بودم كه متوجه شيئ نوراني با حالت چرخشي همانند چرخ دنده با دندانه هاي قوس دار بودم كه نور در وسط و چرخ دنده ها كه از ابرهاي متراكمي بودند در حال چرخش و در فاصلهاي هم شكل ابري مانند علامت تعجب كه افقي با سر پهن و نسبتا قوس دار تا به امروز چنين تصويري را حتي در فيلم هاي علمي تخيلي هم نديده بودم بعد از چند ثانيه نور و حالت چرخشي ناپديد و سپس ابر متراكم علامت تعجب ناپديد شد/
هانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
13
21
خواهش می کنم از مسئولان در رابطه با این اتفاق سوال کنید تا خیال ما راحت بشه که خطر نداره . و از تلویزیون پخش کنید . خواهش می کنم
پاسخ ها
علیرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
بابا نترس هیچ خبری نیست.
شما با خیال راحت زندگی کن.
منم دیدم خیلی واضح تر از این تصاویر.
ولی جدی نترس
زشـــــــــــــته
هانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
7
22
اگه لطف کنید بعد از اینکه موضوع رو فهمیدید اصل ماجرا رو ایمیل بزنید . مرسی
امیرمحمد نظرزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
8
13
اتفاقا در شهرستان درگزهم دیده شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
6
12
اهالی کوی وکیل کندی میاندوآب نیز این شی نورانی را مشاهده کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
7
13
اهالی کوی وکیل کندی میاندوآب نیز این شی نورانی را مشاهده کردند
افشين بهرامي نزاد
|
China
|
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
6
14
سلام من هم همين شيع روديدم دركيلانغرب.لطفااخبارجديدترروبزارين
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
4
20
سلام من هم در اصفهان این شی را دیدم حتی فیلم هم گرفتم
مدیر پایگاه لطفاً فیلم خود را برای ما ایمیل کنید با تشکر
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
4
15
ما با دوستا داشتیم راه میرفتیم سمت شمال مایل به غرب از ابتدای شکل گیری نور رو دیدیم تو تبریز.مثل یه شیپور یا مثلث نورانی بعدم مثل ÷ره به دور خودش چرخید و همه جا دود متراکم شد.بعد دیدیم جسم نورانی مثل ستاره به قدر روشنایی کم ،از مرکز دود دایره ای داره میره به سمت مشرق.این تعجب برانگیزه چون توی مشهد و ... قبل تر از تبریز دیده شده و نمیدونم چطوری میشه بره به مشرق اما ...
moha
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
5
11
شهرستان محلات هم دیده شد...
امیر حسن طوافی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
14
7
من که حواسم نبود و ندیدم ولی احتمالا سفینه آمریکایی بوده فقط نگید آدم فضایی بودن که همچین چیزی غیر قابل باور هست
ناشناس
|
Iceland
|
۰۲:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
6
9
باسلام تو خوزستان شهر بهبهان بودم دیدمش خیلی تعجب کردم
علیرضا
|
Netherlands
|
۰۲:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
3
8
ما هم در شهرری دیدیم شبیه تخیل بود خواهشمندیم زودتر مشخص کنید اصلا چی بوده!!!؟؟؟
مهدی
|
United States
|
۰۲:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
4
8
توی نقده هم دیده شد
ﻣﺤﺴﻦ ﺍﺭﻓﻊ،ﻣﺤﻤﺪ ﺧﺴﺮﻭﯼ،ﻋﺮﻓﺎﻥ ﭘﻮﯾﺎﻥ
|
China
|
۰۲:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
3
4
ﺑﺎ ﺳﻠﺎﻡ.ﻣﺎ ﺳﻪ ﻧﻔﺮ ﻫﻢ ﺩﺭ ﺣﻮﺍﻟﯽ ﺳﺎﻋﺖ ۱۰،۱۰ ﺩﻗﯿﻘﻪ ﺷﺐ ﺍﯾﻦ ﺷﯿﺊ ﺭﺍ ﻣﺸﺎﻫﺪﻩ ﮐﺮﺩﯾﻢ ﺩﻗﯿﻘﺎ ﺑﻬﻤﺎﻥ ﺷﮑﻞ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺗﺼﺎﻭﯾﺮ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺍﺳﺖ...لازم ﺑﺬﮐﺮ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﭘﺪﯾﺪﻩ ﺩﺭ ﺣﻮﺍﻟﯽ ﺩﺷﺘﻬﺎﯼ ﺍﻃﺮﺍﻑ ﺍﻫﻮﺍﺯ ﻣﺸﺎﻫﺪﻩ ﮔﺮﺩﯾﺪ...
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
5
8
سلام.من ساعت 10 الی 10.15 شب طرف پلیس راه تبریز-تهران بودم که از طرف شمال متوجه این تصویر شدم.سمت راست این تصویر به صورت چرخشی به طرف بالا در حال حرکت بود و سمت چپش مثل یک مثلث بود که قائدش در حال باز شدن به طرف شرق تبریز بود.این پدیده به مدت 30الی 40 دقیقه در آسمان سمت شمال شرق تبریز بوضوح معلوم بود.خیلی پر نور بود.من احتمال میدم میتونه از یوفو ها باشه.یعنی اون لحظه که به سمت بالا اوج گرفته اون اثرات چرخشی و انفجار حاصل باعث ایجاد تصویر فوق شده.خیلی با عظمت بود.الله اکبر.
پاسخ ها
شیث
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
سلام برسعید عزیز!
دوست عزیز آخه شما میفرمایید 30 الی 40 دقیقه در آسمان قابل رویت بود شما نمیتونستی یه فیلیمی چیزی بگیری آخه اینطوری هم که نمیشه
313
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
5
6
با سلام در كرج خوده بنده از اولش ديدم ساعت 10 بود اخرش عين تصوير يك بود يعني مثل تصوير دوم ابي نبود بلكه اخرش كه منفجر شد البته بدون صدا عين شيپور و تصوير يك بود رنگش همينطوري بود دقيقا اولش عين قرص ماه كه دورش شعله هاي نوراني ميچرخيد بعد يهو منفجر شد صدا هم نداشت بعد عين تصوير يك شد و بعد بزركتر ميشد تا اينكه محو شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
16
3
نور حاصل از انفجار موشک شلیک شده از طرف ایران برای تست امادگی نیروی پدافندی بوده است(موشک شلیک شده .توسط پدافند شمال غرب کشور رهگیری و منفجر شده است)
مقداد توکلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
6
4
با سلام بنده دقیقا همین چیزی که در عکس هست را در اصفهان دیدم ابتدا نور عجیب حاصل یک انفجار وبعد توده گرد ودر حال باز شدن وگرد وغبار پروانه ای شکل که به سرعت ناپدید شد 2دقیقه بیشتر طول نکشید رنگ آن هم آبی بود
از تبریز
|
Germany
|
۰۳:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
5
8
سلام . ما هم حوالی ساعت ۱۰ -۳۰/۱۰ این پدیده رو دیدیم اول به صورت یک استوانه دیده شد-بعد پصورت چراغ قوه ازدهانه استوانه نور متصاعد شد بعد شعاع تابش نوربیشتر وپیشتر شد پعدقسمت استوانه ای شکل به صورت فرفره مانند چرخید وچرخید وتموم شد ولی تادقایق زیادی دود حاسل از این پدیده تو اسمون مونده بود
محمد حسين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
5
2
اين پديده رو من در كاشان كاملا مشاهده كردم
خيلي عجيب و زيبا بود
مقداد توکلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
6
3
بنده از ابتدا شاهد بودم وبه نظر من این یک پدیده نجومی بود چون اولا نور آبی رنگ داشت دوما از همه کشور ها یی که شب بوده مشاهده شده سوما وسعت زیادی داشت دقیقا مانند برخورد دو ستاره یا انفجار یک ابر نو اختر وجالب اینکه از یک نقطه شروع شد ودایره ای مانند از هم یاز شد وکم نور شد وناپدید شد وگرد وغباری که همه فک میکنند غیار بود همه از خودشان نور داشتند ومنعکس کننده نوری نبودند وهیچ شیاهتی به فیلمی که نقص فنی موشک روسی را نمایش میدهد نداشت
ایوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
5
2
منم دیشب حدود ده شب دوتاحجم بزرگ دود که سفید ونورانی بود درنزدیکی ۲۰۰متری دیدم که به طرزعجیبی۰بلند شد.ماسه نفربودیم خداوکیلی.برازجان.ازتوابع استان بوشهر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
5
2
این پدیده در شهرستان فردوس خراسان جنوبی نیز مشاهده گردید.
افشین بحیرایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
7
4
سلام
اتفاقا این نور حدود ساعت 22 در اسمان شهرستان نهاوند مربوط به استان همدان هم دیده شد .
بولوت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
5
4
این مسئله در کل قاره آسیا مشاهده شده
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
5
2
سلام این شیئ در آسمان شهر زنوز واقع در آذر بایجانشرقی دیده شد
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
4
3
این شی نورانی در بروجرد هم مشاهده شد.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
5
2
بنده هم تو شهرستان طبس دقیقا وسط کویر مرکزی ایران یه چیزی شبیه عکس اولی دیدم اول فکرکردم دودناشی ازآتش سوزی که اومدم اینجا واینهمه نظردیدم حالا واقعا چی بوده؟؟؟؟
sadeg
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
5
5
سلام . من هم تو تبريز ديدم اولش مثل شيپور شد بعدش به دورخودش چرخيد.مثل ابر تصوير شماره 1 بعدش تو اسمان محو شد.
mohsen
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
3
3
تو اتوبان زنجان قزوین نزدیک خرمدره هم این پدیده دیده شد. خیلی عجیب بود .
این نمی تونه انفجار یه شی اسمانی باشه؟که به صورت نور دیده شده؟
dd
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
2
3
من هم در ایلام و موقعیت شمالی دیدم فکر کردم شهاب سنگه و مثل دایناسورها از بین رفتیم!!!
واقعا چی بود؟
از میاندوآب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
4
1
ساعت ده من چیزعجیبی دیدم که یک طرف آن سفیدویک طرف آن آبی بود وبعد از هم پاشید
amir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
5
2
manam to parand didam
کامران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
6
2
سلام این پدیده دیشب در تالش هم مشاهده شد
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
4
3
در دامنه کوه کمال سهند بودم آن پدیده را تا حدود 30 تا 40 دقیقه مشاهده کردم.خیلی زیبا و وحشتناک بود.
من امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
3
1
با سلام.بنده دیشب این شی را در آسمان دیدم
رامتين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
5
6
آخه چي بگم به شما اصلا إمكان نداره سفينه ى فضايى مخابراتي artor -h5 ارتفاش را به اون حد كاهش بده چون موتور هايي كه اون رو تو اون ارتفاع ثابت نگه مى داره تحمل ورود به جو به اون سرعت ندارن و طبق اطلاعيه كه من هم اكنون تو سايت ناسا ديدم هيچ تششعات قوي كه بتونه يك سفينه ى فضايى رو تحت تاثير بذاره از خورشيد تابش نشده در ضمن اين اتفاق در سمتي از كره ي زمين رخ داده كه شب بوده و ميدان مغناطيسى زمين اجازه ي ورود چنين تششعاتي را به سمتي را كه شب بوده نمى دهد و تششعاتى را كه به يك سمت زمين مي رسد را به صورت تششعات واگرا از كناره هاى زمين از كره ى زمين دور ميكند .
sama
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
2
2
سلام من هم در شهرستان خرمدره واقع در استان زنجان این پدیده رو از همون لحظات اولش دیدم خیلی هم ترسیدیم نکنه اخه چی بود؟ خطر برا سلامتی مردم نداشته باشه؟
عرفان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
2
3
اين نور دراسمان شهرستان صومعه سرا در كيلان نيز ديده شد
جمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
2
2
من هم از شهر صفاشهر در شمال استان فارس این شکل را در آسمان دیدم...
علی جعفری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
4
2
من خودم عیناً ندیدم ولی ظاهراً در اقصی نقاط ایران این پدیده مشاهده شده است.برخی منابع و سایت های خبری می گویند رزمایش پدافند غیر عامل در حال اجرا بوده است.
حال باید منتظر اظهار نظر متخصصان در این زمینه بود تا با آگاهی دادن مردم از بروز شایعات جلوگیری کنند.
رامتين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
4
6
بهتر نيست درباره ى علتش بحث كرد .باور كنيد يا نكنيد اين پديده اتفاق افتاده و كل خاورميانه وآسياى ميانه شاهد اين اتفاق بوده اند وجالب اين است كه هيچ رصد خونه اى جز موبايل هاى مردم نبو د كه از اين ماجرا عكاسى و فيلم بردارى كنه!!!!!!!!!!!!!!¡¡¡¡¡¡¡
رضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
4
2
ساعت 10.10 تو اسمان شهرستان محلات مشاهده شد
سعید
|
Switzerland
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
3
2
من هم ساعت 10 دیدم.در منطقه ائل گلی تبریز.شکل شیپور بود
قوچان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
4
1
منم دیدم ولی وجدانن همچین چیزی میشه...
علی جعفری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
4
4
من خودم عیناً ندیدم ولی ظاهراً در اقصی نقاط ایران این پدیده مشاهده شده است.برخی منابع و سایت های خبری می گویند رزمایش پدافند غیر عامل در حال اجرا بوده است.
حال باید منتظر اظهار نظر متخصصان در این زمینه بود تا با آگاهی دادن مردم از بروز شایعات جلوگیری کنند.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
5
1
ما هم شی نورانی رو ساعت 10شب دیدیم صغاد اباده فارس
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
2
3
در بروجرد هم به وضوح دیده شده
این هم لینک ویدئو گرفته شده در آذر بایجان http://en.apa.az/news.php?id=173386
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
3
2
با سلام- این پدیده در اطراف دامغان و در دشت کویر هم رویت شده است.
amir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
3
1
سلام به همه دوستان.من هم این پدیده رو به وضوح در آسمان مشهد مقدس دیدیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
3
1
من هم از زنجان ديدمش
مسلم مری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
2
2
بنده ام مثل همین عکس نوری دیدم که شبیه علامت (!) بود و حتی فیلم برداریم کردم..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
2
1
این پدیده در دزفول هم دیده شد
اسماعیل و علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
2
1
ماهم این پدیده رو تو اردبیل دیدیم.داشتیم راه میرفتیم که یه دفعه متوجه شئی نورانی شبیه ماه شدیم که خیلی نزدیکتر بود و یهویی به داخل چرخیدو بعدش شد مثل بوق ماشینای قدیمی که بزرگتر می شد بعد رفته رفته ناپدید شد
هانيه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
3
2
سلام
من از خراسان رضوي شهرستان تربت حيدريه هستم -اينجا هم من اون شي رو ديدم -واقعا تعجب آور بود حتي فيلم هم گرفتم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
2
2
سلام، من هم در تهران ساعت9:40 دقیقه یک شی نورانی را که خیلی هم به زمین نزدیک بود را دیدم و تقریبا30 ثانیه قابل مشاهده بود. البته همه مردم با تعجب این شی نورانی زا نگاه می‌کردند. شی نورانی که هنوز هم مشخص نیست که چی بوده نورانی و نزدیکتر از این چیزها‌یی است که در رسانه‌ها اعلام شده است بود.
سما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
3
2
میشه بپرسم فیلم اولی رو از کی گرفتید.
آخه به نظرم دارن خارجی حرف می زنند.
پاسخ ها
کوثر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۳
منم همین حس رو دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
2
1
سلام
من هم در فیروزآباد فارس این نور که شبیه یک قیف بود رو دیدم
رضا ملانوروزی
|
United States
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
2
1
سلام من رضا از نیشابورم دیشب دقیقا ساعت 22:20 دقیقه بود که دقیقا مشابه همان فیلم گرفته شده در سرزمینهایه اشغالی و حتی واضح تر از ان را د اسمان نیشابور دیدم.ایا این شی نورانی ربطی به harhندارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
1
2
سلام من در شهر جلفا می نشینم من از شروع این پدیده نگاه میگردم اما چیزی نفهمیدم لطفا بیشتر توصیح دهید
گچساران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
2
2
توی همین حوالی در مناطق مختلف شهرستان گچساران هم دیده شده.
فرزانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
2
4
سلام ما هم تو شاهرود همینو دیدیم.
امیدوارم خطرناک نباشه.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
1
3
خیلی ترسناک بود شبیه یه شیپور بود من از اردبیلم اصلا دیدم هنگ کردم جون من بگین چی بود راستی از اولین لحظشم عکس گرفتم خیلی خوف بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
0
2
سلام من وخانوادم هم که درروستایی5کیلومتریه ماکوهستیم این پدیده رودیدیم
رسول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
0
2
ما هم در فومن (ماكلوان) ديديم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
0
2
سلام من هم در آسمان تربت جام در ساعت 10 شب دیدم اما از سوی ارتش به این نور شلیک های پی در پی صورت گرفت که موجب محو شدن آن شد اما پس از چند دقیقه در نقاطی دیگر دوباره در آسمان دیده شد
امیر 28 ساله از کرج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
5
1
این پدیده زیبا رو من ندیدم
امیر 28 ساله از کرج
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
0
3
این نور رو کمرنگ در کاشمر مشاهده کردم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
0
1
سلام به دوستان
من تقریبا ساعت 10 حوالی شهر مهاباد به سمت میاندواب بودم ابتدا یک نقطه نورانی که رنگهای زیبایی به دور اون میچرخید بعد یک حالت مثلثی شکل سفی تشکیل شد داشتم عکس میگرفتم که موبایل از دستم افتاد و فلاش زد یک ضلع مثلث حالت پروانه ای شکل به خودش گرفت که اولا ثابت بود و خیلی زیبا و کاملا واضح که انگار ترسیم شده بعد ناگهان ناپدید شد که دود حاصله به همون شکل مخروطی و دارای یک قسمت دایره ای شکل بود من اطمینان دارم چون دقیقا زیر اون بودم احساس کردم که خیلی به من نزدیکه ولی امکان نداره که انفجار موشک یا پدافند باشه چون این مثلث کاملا واضح بود و نور کاملا سفیدی داشت از همه مهمتر اون حالت پروانه ای زیبا که من تا حالا ندیده بودم
ایلقار بازمانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
2
1
من در میاندوآب دیدم و ترسیدم
حجت طرب انگیز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
1
1
من خودم از اول کامل دیدم در خیابان عباسی تبریز
PARSA
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
0
2
من ساعت 10 دراندیشه دیدم
PARSA
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
3
1
من ساعت 10 در کرج دیدم
نفس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
6
1
توی تهران دیروز دیده شد خیلی جالب تود
شهرام قهرمانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
1
1
سلام خسته نباشید :من هم این پدیده رو در شهر جعفراباد مغان هم دیدم و اهالی از این پدیده نگران شدند خواهش از مسولان دارم که این قضیه رو پیگیری کنند
فری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
2
3
من خودم همه اینهارودیدم ولی یک شیئ نورانی دیگه هم تقریباً 15 دقیقه بعدش دیدم با سرعت میرفت که اول کم نور بود ولی بعد نورش زیاد شد و بعد محو شد
مسعود
|
Luxembourg
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
3
1
تهران اتوبان امام علی بودم که این شی رو دیدم خیلی جالب بود برام خودم تو نجوم یه سر رشته هایی دارم اما پدیده نجومی نبود
همه جا مشاهدات یکی بوده
حتی تو اسراییل دیده شده!!!!!!!!!!!
روسیه اعلام کرده تست موشک بوده
حالا به نظر شما چی بوده؟
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
1
6
ما در پارساباد مغان نیز این شی را مشاهده کردیم
نااشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
5
3
ماهم در زنجان خلی واضح دیدیم
برازجان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
0
1
دربرازجان هم دیده شده اولش فکر کردیم فقط توشهر ما دیده شده تقریبا طرفای شرق بود.
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
1
1
منم دیدم اما واضح ترازعکس های شما من تو روستای دانالودیدم
احمد رر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
2
1
الان که فیلمها رو دیدم متوجه شدم که این واقعا یک پرتاب موشک بوده و نه هیچ پدیده ناشناخته ی دیگه.
قاسم خانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
0
1
با سلام و خسته نباشید
اگه ممکنه فیلم شی نورانی رو واسم ایمیل کنید .ممنون
وحيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
2
1
در دشت ارژن و تخت جمشيد هم بوضوح ديده شده
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
0
1
ما هم در شهر داورزن نزدیکای سبزوار در ساعت9.30دقیقه دیدیم
یلدا
|
United States
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
0
3
منم از زنجان این پدیده رو بطور کاملا واضح مشاهده کردیم.من نه تنها نترسیدم بلکه لذتم بردم...
سوگند
|
United States
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
2
1
علت این پدیده ازمایش موشک UFO روسیه بوده.و نیز این ازمایش با موفقیت به اتمام رسیده و جایه هیچ گونه ترسی را ندارد.البته چند تن از نجوم شناسان ایران نیز اعلام کرده اند که این نور ممکن است بر اثر نشت سوخت های فضایی باشد که در فضا باعث به وجود امدن نور میشود.
قادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
1
1
با سلام ما هم پدیه نورانی را حدود ساعت 10 شب در اسمان عجبشیر مشاهده کردیم
پاسخ ها
م
| United States |
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
زحمت کشیدید دستتون درد نکنه....!
سعیده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
0
1
خیلی جالب بود .
ولی باعث شد که من وسط خیابون ترافیکی رو ایجاد کنم آخه تصادف کردم.
farhad
|
United States
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
1
1
من هم در اون لحظه بالای پشتبوم بودم که دیدم یک لحظه نور عجیبی به چشمم خورد و از ترس سر جام خشکم زد
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
1
1
من هم ساعت 10:15دراسمان تهران این پدیده عجیب رو دیدم خیلی بزرگ و به نظر نزدیک بود
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
0
1
الان تو منطقه ما خرافات بیداد میکنه یکی به این صدا سیما بگه علتشو اعلام کنن . تا مردم از این خرافه دست بر دارند
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
1
1
ما هم این نور عجیبی رو در روستای ایران آباد دیدم امد دم خونمون ما هم خوردیم بزرگ شد
نگین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
0
3
سلام من از تهران هستم
لطفا فیلمش رو اکر ممکنه برانم ایمیل کنید
بهزاد
|
China
|
۰۲:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۱
0
3
متاسفانه من اين شى رو نديدم ولى دوستم اون رو ديده(استان گلستان _بندر تركمن)اينجا اول شايعه شد ماهواره آمريكايى سقوط كرده ولى بعد گفتند آزمايش موشك روسيه بوده
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۱
1
2
ما هم توی ایلام دیدیم و اونقدرعجیب بود که هنوزم برام باور کردنی نیست..
حجت سالمی ایلخچی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۱
3
2
والله ما دیدیم نترسیدیم ولی خیلی خیلی وحشتناک بود ------ جمعی از اهالی ایلخچی
esi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۱
4
1
آزمایش موشک بالستیکی روسیه بوده ؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۱
0
1
این شی نورانی در شهرستان گناباد هم مشاهده شد. خیلی خارق العاده بود مثل یک بمب که منفجر می شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۱
0
2
سلام بنده هم در 50 کیلومتری جاده اراک به قم به طرف تهران در حال حرکت بودم که این پدیده را روئیت کردم
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۱
1
1
سلام /همراه با خونوادم به یکی پارک در اندیمشک بودیم ک پدرم صدام کرد وگفت حسین بیا این نور را نگاه کن .منم نگاه میکردم اما تعجب نکردم چون فکرمیکردم نورچراغ هواپیمایی است اما نور درحال بزرگ شدن بود وما همگی شگفت زده شدیم .خلاصه این نوردر شهر اندیمشک هم دیده می شد.بای
امیر مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۱
0
1
سلام خدمت شما دوستان ما هم در گنبد قابوس دیدیم
حسین.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۱
0
1
سلام به همگی .این نور عجیب که شبیه یک شیپور بودو داعم درحال گسترش بود در اندیمشک مشخص بود و واضح دیده میشد
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۱
0
1
سلام به همگی این نورعجیب که شبیه به یک شیپور بود وداعم درحال گسترش بود در اندیمشک هم دیده می شد .بای
صحرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۲
0
2
سلام بنده در حدود 30کیلومتری شهرصغاد دو شیع نورانی دیدم کهابتدا باهم حرکت میکردند وبعد ازهم جداشده ویکی به طرف صغاد اومد ودیگری به یک سوی دیگه
شهر صغاد از توابع شهرستان آباده واستان فارس می باشد.
سعید
|
France
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۳
0
1
تو دامغان هم دیده شده
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۶
0
1
لطفا میتواتپنید ساعت دیده شدن این شی را که به شما ایمیل نموده اند برایم به فرستید با تشکر منتظر جواب هستم
مهسا
|
United States
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۶
0
5
من هم توسمنان دیدم خیلی باحال بوووووود.یه لحظه احساس کردم اسمون سفیده
پاسخ ها
مهدي
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۱
صداي انفجار اومد؟
صابر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۳
1
5
منم تو اردبیل دیدم.تقربن مربع شکل بود

بعد که یه کمی رفت جلو شروع کرد به

چرخیدن دو سه تاچرخ زدن بعد غیب شد
amir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۳۰
0
5
معجزه ی خداست دیگه دست شمه درد نکند>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
0
1
تو ابادان هم دیده شد ولی خب ارزش گفتن نداشت.
تبسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۴
0
3
پس چرا ما ندیدیم
هلن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۱
0
1
دوستم میگفت نورش مثل نور ذره بین بوده بعد بزرگ شده ونصف اسمانو پرکرد
بيمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۱
0
1
سلام من هم جيزي شبيه همين تصويرها درمهاباد ا.غ ساعت ٢٢ مورخه ٩٣/٠٢/٢٩ ديدم .
قادر UUT
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۱
0
1
سلام منم در پارک ائل گولی در حال ورزش بودم که این موضوع دیدم . هموطنان عزیز این شی نورانی مربوط به بوستر موشک بالستیک است هنگامی که موتور از سوخت جامد به مایع سویچ می کند موتور سوخت جامد همراه با بوستر جدا می شود .چون به احتمال زیاد سوخت کمی باقیمانده بوده همراه با انفجار بوستر بوده و چیز هایی که مشاهده کردید این چیز طبیعی
نگین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۱
0
2
دیشب حدود 10منم اون شی نورانیو دیدم حتی خیلی ترسیدم لصفا علتشو مطرح کنین و بگین اون چی بود
الهام وشیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۱
1
1
ما هم دیشب ساعت 21:40 این شی نورانی رو که به تدریج بزرگ ومحو شدتو آسمون ارومیه دیدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۱
1
1
من هم این شی نورانی را در آسمان ارومیه دیدم مربوط به آزمایش موشک بالیستیک روسیه است که موفقیت آمیز نبوده است و سقوط کرده است لابد یادشان رفته قبلا چگونه موشک می ساختند. ازهم پاشیده.
حمید فتحی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۱
0
2
منم دیدم خیلی باحال بود
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۱
1
1
سلام حدود ساعت 10.22بودکه توجاده ارومیه به خوی بودم که متوجه شیعی نورانی شدم که به صورت چراغ قوه بود .که دو دقیقه تو اسمان معلق بود که بعدا منفجر شد به شکل یک توده درامد و بعد ناپدید شد
سروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۱
0
0
لطفا نتیجه شو عنوان کنین کنین! این همه نظریه چرا بی نتیجه؟!
مهدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۱
0
0
از نظري هم زيبا بود
شادمهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۱
0
0
منم تو شهرمون مرند چند دقیقه ای بهش نگاه میکردم . جالب بود واسم . که این شی با این قدرت تونسته بود فضا رو روشن کن اولش فکر میکردم که این شی نورانی نورافکنه که بعد دقت کردن مشخص شد که چیزی تو ارتفاع بالا داره خودنمایی میکنه
کوثر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۳
0
0
من تا به حال ندیدم ولی ارزومه که ببینم
عرفان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۳
0
1
درست یک سال پیش من هم دبدم و به شما اطمینان می دهم موجودات فضایی وجود دارند
پویا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۰
1
0
من ندیدم ولی شندم به خاطر موشک بال استیک بوده
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۳
0
2
چرا كه نه اگه داخل آپارت يو فو روسرچ كني كلي فيلم هست!!!!!
الناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۰
0
1
واقعا خیلی شگفت انگیز بود
ایدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۹
0
1
من دارم دیوونه میشم
من المپیادیم المپیاد نجوم درباره این چیزا تحقیق زیاد کردم به من گفتن اینا شبه علمن نه میشه تاییدشون کرد نه ردشون کرد بعد این فیلمارو میبینم اخه چرا وقتی این فیلما هست میگن وجود فرازمینی ها شبه علمه این فیلمها وجودشونو تایید میکنه حتی گروه KGB هم ی سفینه با ادم فضایی کشف کردن ولی بازم میگن فرازمینی ها شبه علمن و نمیشه قبولشون کنیم وردشونم نمیشه کرد
خواهشن جوابمو بدین من موندم برام جوابو ایمیل کنین هرکی میدونه بگه
aida.j123@yahoo.com
یه نفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۸
0
0
من هم این نور را در نیر(یزد)دیدم و فیلم برداری کردم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: