کد خبر: ۴۰۱۰۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۹
اردبیل/

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: صنایع دستی یکی از راهکارهای قوی و قابل اعتماد برای تولید اشتغال و توسعه تولید ملی است.

علیرضا دباغ‌عبداللهی امروز در حاشیه برپایی نمایشگاه صنایع دستی اردبیل در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اردبيل افزود: این نمایشگاه شامل 21 غرفه و نمایش آثاری از هنرمندان در رشته‌های ملیله‌کاری، گلیم، مسند، سفالگری، معرق، منبت و... است که هنرمندان صنایع دستی استان اردبیل با حضور در این نمایشگاه جدید‌ترین آثار خود را ارائه کرده‌اند.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را حمایت از صنایع دستی توصیف کرد و گفت: در سال مزین به تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی توجه به صنایع دستی یکی از راهکارهای قوی و ارزشمند است تا بتوانیم بستر تولید ملی، اشتغال و کارآفرینی را تقویت کنیم.

دباغ عبداللهی همچنین افزود: راهکار مناسبت‌تری از صنایع دستی برای تقویت جبهه اشتغال و تولید ملی نداریم به طوری که امسال تلاش دولت و سیاست‌گذاری‌ها بر این است که 600 میلیون دلار صنایع دستی در کشور به بیش از 1.5 میلیارد دلار برسد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در ادامه گفت: ما نیز در راستای این سیاست تلاش می‌کنیم با حمایت صنایع دستی و صنعتگران بازار مطمئن فروش محصولات صنایع دستی را چه در داخل کشور و چه خارج از مرزهای ایران تامین کنیم و یاریگر این قشر زحمتکش باشیم./س 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
برچسب ها
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل