کد خبر: ۴۵۶۰۷۹۲
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۰

کیانوش عیاری با ساخت فیلم "شاخ گاو" توانست جایزه بهترین فیلم بلند سینمایی را در دوره یازدهم جشنواره بین المللی کودک و نوجوان دریافت کند.

به گزارش خبرنگار حوزه سینما باشگاه خبرنگاران،حسین پاکدل دبیری یازدهمین جشنواره کودک را نیز که از 8 تا 14 مهرماه در اصفهان برگزار شد، عهده دار بود در جشنواره یازدهم و در بین الملل پروانه زرین و دیپلم افتخار جایزه بهترین فیلم بلند به افسانه سه جواهر به کارگردانی مشترک میشل خلیفی فلسطین / بلژیک ساخته انگلستان و در بخش مسابقه سینمای ایران پروانه زرین جایزه بهترین فیلم بلند سینمایی به "شاخ گاو" به کارگردانی کیانوش عیاری تعلق گرفت.
مصطفي رحماندوست، ايرج طهماسب، عبدالله عليمراد، علي اکبر قاضي نظام و اکبر نبوي داوری سینمای ایران و رناته اسواردال، سونيل دوشي، رناته زيلا، ژان لوک زيبراس و عليرضا شجاع نوري داوری بخش بین الملل را به عهده گرفتند.
 
فيلم‌هاي دهه هفتاد (چارلزا، نيکولز) ، فيلم‌هاي دهه هشتاد (دان کريستنسن)، بزرگداشت جان هالاس، يک روز با ابراهيم فروزش،پاستركيتون؛ سال صد و كودكان ونوجوانان فلسطينياز بخش های مهم دوره یازدهم جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان بود.

البته در بخش بهترين‌هاي يك عمر به نمایش آثار سياه پرنده (مرتضي مميز،۱۳۵۲)،رخ (علي‌اكبر صادقي،۱۳۵۳)،هفت‌تيرهاي چوبي (شاپور قريب،۱۳۵۴)،دنياي ديوانه، ديوانه، ديوانه (نور‌الدين زرين كلك،۱۳۵۴)،تبر (احمد عرباني،۱۳۶۰)،خانه دوست كجاست؟ (عباس كيارستمي،۱۳۶۵)،پلكان(كيومرث پوراحمد،۱۳۶۶)،هفت روز هفته(افخم متكويي،۱۳۶۶)،خمره(ابراهيم فروزش،۱۳۷۰)،بازي بزرگان (كامبوزيا پرتوي،۱۳۷۱)،ايليا، نقاش‌‌جوان (ابوالحسن داوودي، ۱۳۷۱)،چكمه (محمدعلي طالبي،۱۳۷۱)،قطعه گمشده (محمدرضا عابدي، ۱۳۷۲)،بادكنك سفيد (جعفر پناهي،۱۳۷۳)،كوه جواهر (عبدا لله عليمراد، ۱۳۷۳) و مرد نامرئي (فريال بهزاد،۱۳۷۳) اختصاص دادند.

اختصاص به كمدين‌هاي بزرگباستر كيتون، برادران استوج، برادران ماركس، پيترسلز، جري لوئيس، چارلي چاپلين، ژاک تاتي، فرناندل، لورل و هاردي، نورمن ويزدام و هارولد لويد و نقاشي متحرک‌هاي لهستان (خارج از مسابقه) از دیگر بخش های جشنواره محسوب می شود.

در بخش مسابقه سينماي ايران فیلم های بلند بشير (احمد رمضان زاده)، به خاطر هانيه (کيومرث پوراحمد)، حسرت (محمد حسن زاده)، خفتگان بيدار (خارج از مسابقه) (غلام حيدراکابري)، دشت ارغواني (نادر مقدس)، شاخ گاو (کيانوش عياري)، عصيان (حميد خيرالدين)، قصه‌هاي بازار (خارج از مسابقه) (عبدالله عليمراد)، کاکادو (تهمينه ميلاني)، ماه پيشوني (علي اکبر کوهکي، جواد ارشاد)، مصائب عاشق فقير (حسينعلي ليالستاني) و نگاهي ديگر (حسين مختاري) در بخش فيلم‌هاي نيمه بلند و کوتاهپيشاني سفيد (اکبر منصور فلاح)، بچه‌هاي باران (علي شاه هاتمي)، خدا مي‌آيد (مجيد مجيدي)، مکبر (حميد نعمت الله)، راز دل عمه صدف (احمدرضا گرشاسبي)، بن ياس (آذر مبارکي)، سيب (مرتضي غلامي)، فاخته تنها (پروين تجويد)، حکايت شيرين (محمدرضا عابدي)، ليدر (سحر ياسين پور)، مسا (سرشب) (اميرشهاب رضويان)، عصر ديروز (امير شهاب رضويان)، داستان مداد کوچک (جعفر رابطي)، سرود نماز (قمرتاج ماکوئي)، قاصدک‌ها (امير کساوندي)، کوزه گر (علي اصغرزاده) و تيم ما، تيم آنها (اسد بينا خواهي، مريم فهيمي) به رقابت پرداختند. 

در بخش مسابقه بين المللينیز شاخص ترین فیلم های ایرانی در کنار فیلم های خارجی، فيلم‌هاي بلندبه خاطر هانيه (کيومرث پوراحمد، ايران)، شاخ گاو (کيانوش عياري، ايران)، مصائب عاشق فقير (حسينعلي ليالستاني، ايران)، شرلوک هولمز و هفت کوتوله (گوئنتر مير، آلمان) ، قصه‌هاي بازار (خارج از مسابقه) (عبدالله عليمراد، ايران)، مصائب عاشق فقير (حسينعلي ليالستاني، ايران) و فيلم‌هاي نيمه بلند و کوتاهخدا مي‌آيد (مجيد مجيدي، ايران)بچه‌هاي باران (خارج از مسابقه) (علي شاه حاتمي، ايران)کوزه گر (علي اصغر زاده، ايران) و حکايت شيرين (محمد رضا عابدي، ايران) رقابت کردند.
 
در کنار رقابت داخلی و خارجیبخش مسابقه آثار ويديويي ايران(بلند، نيمه بلند، کوتاه)ساحل پريشان (محمد عارف)، تماس (غلامرضا رضوي) ،پاپوش (داود تقي ئي)،کلاغ تشنه (فرخنده ترابي)، کبوتر نجات (منصور شب انگيز) ،آن مرد‌ آمد (بهمن قبادي)،دلخوري (از مجموعه نازنين خانم) (رامين احمدي)،گل رنگين کمان (تورج علوي)،دو دوست و يک اشتباه (محمد مرادي جاويد)،من کيستم؟ (ايمان شکري) برده‌هاي کوچک (ناصر طالبي نژاد)،تا مرز سحر (سيد مهدي برقعي)،شقايق‌هاي شکسته (محمد احمدي)،کلاغ سفيد (احمد نهاوندي)،ترافيک – گرافيک (ناهيد صمدي امين)،مجموعه نازنين خانم (خارج از مسابقه): ترس (لولو) (رامين احمدي)،بند کفش (خارج از مسابقه) (فريدون کرمي)،به خودت اعتماد کن (خارج از مسابقه) (محمد جعفري)،سفر عشق (خارج از مسابقه) (عبدالله خداکريمي)و تصويرها (خارج از مسابقه) (رضا ابوفاضلي) از اتفاقات تازه این دوره بود.

نتايج مسابقه سينماي ايران

پروانه زرين جايزه بهترين فيلم نيمه بلند: خدا مي‌آيد (مجيد مجيدي)
پروانه زرين جايزه بهترين فيلم بلند: شاخ گاو (کيانوش عياري)
پروانه زرين جايزه ويژه هيأت داوران: عباس عالي‌زاده بازيگر فيلم به خاطر هانيه
ديپلم افتخار: بچه‌هاي باران (علي شاه حاتمي)
ديپلم افتخار: حکايت شيرين (محمدرضا عابدي)
 
نتايج مسابقه سينماي بين‌المللي
پروانه زرين و ديپلم افتخار جايزه بهترين فيلم کوتاه: الفباي ياغي (ايو يند يورفالد، نروژ)
پروانه زرين و ديپلم افتخار جايزه بهترين بازيگر نوجوان: اور وانيس آرانارسن (روزهاي سينما) (ايسلند)
پروانه زرين و ديپلم افتخار جايزه ويژه هيأت داوران: کيانوش عياري (شاخ گاو) (ايران)
پروانه زرين و ديپلم افتخار جايزه بهترين فيلم بلند: افسانه سه جواهر (ميشل خليفي، فلسطين/بلژيک/انگلستان)
ديپلم افتخار: کيومرث پوراحمد (به خاطر هانيه)
ديپلم افتخار: مجيد مجيدي (خدا مي‌آيد)
 
نتايج هيئت داوران نوجوان در بخش آثار ويديويي

پروانه زرين و ديپلم افتخار بهترين اثر ويديويي: آن مرد آمد (بهمن قبادي، ايران) از بخش مسابقه سينماي ايران
پروانه زرين و ديپلم افتخار بهترين اثر ويديويي: آي فو (چينز يادي فليچه/ توماسو چراسولو، ايتاليا) از بخش مسابقه بين المللي
ديپلم افتخار: ترافيک ترافيک (ناهيد صمدي، ايران) نتايج هيأت داوران کودک و نوجوان مسابقه سينماي ايران
تنديس بلورين، پروانه و گل آفتابگردان، ديپلم افتخار و جايزه ويژه: حکايت شيرين (محمدرضا عابدي)
تنديس بلورين، پروانه و گل آفتابگردان، ديپلم افتخار و جايزه ويژه: به خاطر هانيه (کيومرث پوراحمد)
ديپلم افتخار: بن ياس (آذر مبارکي)

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت آسمان صبح فردا-صفحه خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر