کد خبر: ۴۸۶۰۶۳۱
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۸:۴۱
بروجردی:

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس عراق در دیدار با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، گفت: مجلس جدید عراق از روند توسعه مناسبات با ایران حمایت می‌کند.

به گزارش حوزه پارلمانی باشگاه خبرنگاران، همام الحمودی رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس عراق ظهر امروز دوشنبه 12 خرداد 1393 با علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
 
بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات برادرانه و خوب دو کشور، برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات در این کشور را تبریک گفت و افزود: مردم عراق با حضور در انتخابات نشان دادند خود بدون دخالت دیگران خواستار تعیین سرنوشت خویش هستند.
 
وی در همین راستا با تاکید بر لزوم توسعه ارتباطات و همکاری‌های دو کشور افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران از روند توسعه مناسبات دو کشور به ویژه در عرصه پارلمانی حمایت می‌کند.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران از  برگزاری انتخابات در سوریه حمایت می‌کند و معتقد است همه باید به تصمیم ملت سوریه احترام بگذارند.
 
وی در پایان این دیدار با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو کشور بر لزوم افزایش ارتباطات دوستانه فیمابین تاکید کرد.
 
همام الحمودی رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس عراق نیز در همین دیدار با ارائه گزارشی از روند برگزاری انتخابات کشورش گفت: انتخابات اخیر گام مهمی در تقویت روند رو به رشد دموکراسی در عراق محسوب می‌شود.
 
وی همچنین افزود: مجلس جدید عراق از روند توسعه مناسبات با ایران حمایت می‌کند.
 
الحمودی با اشاره به برگزاری انتخابات سراسری در سوریه گفت: حل مسئله سوریه از طریق سیاسی و یا برگزاری انتخابات در این کشور امکانپذیر است.
 
رئیس کمیسیون سیاست خارجی  مجلس عراق در پایان این دیدار نسبت به گسترش همکاری‌های دو کشور ابراز امیدواری کرد و برگزاری موفقیت‌آمیز دومین اجلاس روسای کمیسیون‌های سیاست خارجی مجالس کشورهای دوست سوریه را تبریک گفت.
 
انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
مطالب مرتبط
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل