کد خبر: ۴۸۶۰۷۱۲
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۰
کارشناس اقتصادی عنوان کرد

کارشناس اقتصادی گفت: برای موفقیت در این طرح، ابتدا باید سلامت تعاونی‌ها تضمین شود که تعیین یک متولی واحد برای تعاونی‌ها ضمن حفظ تنوع در آنها می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.

محمد حسین فاتحی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران؛ بحث توجه به تعاونی ها در راستای کاهش وابستگی اقتصادی به درآمدهای نفتی را بحثی قدیمی اما کم توجه در اقتصاد دانست و گفت: با توجه به اینکه در حال حضر اکثر درآمدهای ارزی و بیشتر بودجه دولت از محل نفت تامین می شود، جدایی از اقتصاد نفتی غیر ممکن است اما با کمک عنصری مثل تعاون می توان این وابستگی را کاهش داد.

 
این کارشناس اقتصادی ادامه داد: تقویت تعاونی ها در راستای توسعه اقتصادی ایجاد کسب و کار بهینه به ویژه اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه سبب کاهش درآمدهای نفتی می شود  .

فاتحی با بیان اینکه قدم اول این کاهش وابستگی تامین سلامت تعاونی هاست، گفت: برای موفقیت در این طرح، ابتدا باید سلامت تعاونی ها تضمین شود. تعیین یک متولی واحد برای تعاونی ها ضمن حفظ تنوع در تعاونی ها می تواند در این زمینه راهگشا باشد
  .

وی با اشاره به نقش مستقیم تعاونی های تولیدی در کاهش وابستگی نفتی تصریح کرد: اگر بخواهیم به واسطه تعاونی ها درآمدهای نفتی را کاهش دهیم تقویت تعاونی های تولیدی بهترین گزینه است چرا که در راستای تقویت تعاونی های تولیدی،  تعاونی توزیع و شرکتهای تعاونی خدماتی هم فعال می شوند
  .

فاتحی خاطر نشان کرد
: تعاونی ها در این زمینه باید دارای یک مدیریت واحد و در مرحله بعد یک سیستم باشد تا ورود تعاون به اقتصاد ملی ضربه وارد نکند.
انتهای پیام /
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل