۰۲ : ۰۰ - چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶
کد خبر: ۵۸۳۸۴۶۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۳

مدير عامل بنياد نيک‌ورزى شريان از اجراى پنجمين ماموريت خود در راستاى حمايت از كودكان مبتلا به بيمارى قلبى در بيمارستان لواسانى خبر داد.

على بروجردى مدير عامل بنياد نيك ورزى شريان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: بنياد نيک‌ورزى شريان يک نهاد مردمى و حامى كودكان مبتلا به بيمارى مادرزادى قلبى تا سن 18 سال است که پنجمين ماموريت خود را از 10 تا 20 آبان ماه در بيمارستان لواسانى انجام مى دهد.

وى با بیان اینکه 2 ماموريت گذشته در مركز طبي كودكان و 2 ماموريت در بيمارستان شهيد مدرس صورت گرفته اضافه کرد: در طى اين ماموريت ها تيم جراحان بين المللى از بهترين مراكز جراحى قلب در سراسر كشور دعوت شده و در قالب برنامه هاى 2 هفته اى، كليه كودكان زير نظر و مسئوليت پزشكان بيمارستان لواسانى بسترى و درمان مى شوند.

وى اين برنامه علمى و آموزشى را زير نظر انجمن جراحان قلب ايران اعلام كرد و ادامه داد: درمان كودكان به دست تيم بين المللى انجام نشده و تمام مسئوليت كودكان با پزشكان بيمارستان لواسانى است.

محمد حسین میردهقان، مدیرکل نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان وزارت بهداشت ادامه داد: ارائه خدمات درمانی توسط تیم های پزشکی خارجی در کشور بدون مجوزهای وزارت بهداشت ممنوع است. نظر به اخبار منتشره در خبرگزاری ها و شبکه های اجتماعی مبنی بر حضور  دو هفته ای تیمی از برجسته ترین جراحان قلب آمریکا و اروپا در ایران و بیمارستان لواسانی و انجام اعمال جراحی پیچیده و کم سابقه، این نکته قابل ذکر است كه بر اساس قوانین موجود هر گونه فعالیت اشتغال و اقدامات درمانی بدون اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی غیرمجاز است.

گفتنی است؛ تاكنون 50 بيمار از بین بیماران بیمارستان شهید لواسانی داوطلب شده اند.

انتهاي پيام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
مطالب مرتبط
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر