۲۲ : ۱۰ - چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر: ۶۰۹۰۶۴۸
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
خوشرو در جلسه شورای امنیت:

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت:‌ زنان در این منطقه با وحشت عظیمی که ناشی از اقدامات گروه‌های تروریستی و افراطی است،‌ دست به گریبان هستند.

زنان در معرض حملات هوایی بی‌رحمانه در یمن هستند
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در جلسه روز دوشنبه شورای امنیت سازمان ملل که با موضوع «خشونت جنسی علیه زنان در مناقشات» در تاریخ 25 اردیبهشت ماه برگزار شد، با ابراز تأسف از بحران‌های اخیر در منطقه خاورمیانه که اشکال نفرت انگیزی به خود گرفته است،‌گفت: زنان در این منطقه با وحشت عظیمی که ناشی از اقدامات گروه‌های تروریستی و افراطی است،‌دست به گریبان هستند.
 
وی افزود:‌ اقدامات این گروه‌ها نیز به نوبه خود از تفکرات تکفیری آنها الهام گرفته است. این گروه‌ها به صورتی سازمان یافته و با استفاده از روش‌هایی همچون برده‌داری، تجاوز جنسی و دیگر اشکال بهره‌برداری جنسی زنان را آماج ستمگری‌های خود قرار داده‌اند.  
 
خوشرو با اشاره به اینکه در یک فضای سرشار از ترس و تهدید،‌ بیگانه‌هراسی و نژادپرستی زنان به صورت نخستین و مهمترین گروه قربانیان در می‌آیند، گفت: هنگامی که زنان در معرض خطر خشونت جنسی قرار می‌گیرند نه تنها فرصت‌های امروز که فرصت‌های پیشرفت اقتصادی و اجتماعی خود در آینده را نیز از دست می‌دهند.
 
وی همچنین اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه سایر کشور را نیز نوعی از مجازات دسته جمعی علیه آحاد مردم آن کشورها دانست که به نقض آشکار حقوق اولیه انسانی کلیه گروه‌های اجتماعی و به ویژه زنان در این کشورها منجر می‌شود.
 
سفیر کشورمان با انتقاد از نحوه برخورد دوگانه جامعه بین‌المللی با موضوعات زنان در خاورمیانه گفت: سیاست‌های رژیم اشغالگر اسرائیل علیه مردم فلسطین و ادامه محاصره ظالمانه غزه،‌نقض آشکار حقوق فلسطینی‌ها از جمله زنان فلسطینی است.
 
وی همچنین در بخش دیگری از سخنرانی خود با اشاره به اوضاع اسفبار یمن افزود:‌زنان همچنان در معرض حملات هوایی بی‌رحمانه در یمن هستند و براساس اطلاعات موثق، دو سال تهاجم ائتلاف به رهبری سعودی به یمن منجر به کشته شدن بیش از 10 هزار غیرنظامی و مجروح شدن بیش از 17 هزار غیرنظامی شده است که از این تعداد یک هزار و 677 نفر زن و دو هزار و 260 نفر کودک هستند.
 
انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر