۲۱ : ۱۰ - چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر: ۶۰۹۲۶۴۴
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۱
ظهر امروز؛

جلسه نهایی ستاد نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری ظهر امروز برگزار شد.

جلسه نهایی ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات برگزار شد
به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی شورای نگهبان، این جلسه برای هماهنگی نهایی مجموعه نظارتی شورای نگهبان برگزار شد.
 
اعضای حاضر در این نشست عبارت بودند از آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان و رئیس هیئت مرکزی‌نظارت بر انتخابات، کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان و هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات، سیامک ره‌پیک معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان، نجات‌الله ابراهیمیان عضو حقوقدان شورای نگهبان، سام سوادکوهی عضو حقوقدان شورای نگهبان و علیرضا نیلچی مدیرکل انتخابات شورای‌نگهبان.
 
آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان و رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری ضمن بازدید از ستاد نظارت بر انتخابات با برخی ستادهای نظارت استانی‌ تماس گرفت.
 
آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان و رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری ضمن بازدید از ستاد نظارت بر انتخابات با برخی ستادهای نظارت استانی تماس گرفت.

ستاد نظارت بر انتخابات با ۹ گروه کاری با استان‌های مختلف کشور ارتباط برخط دارد.

*ره‌پیک: آمادگی کامل شبکه نظارتی شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات

سیامک ره‌پیک معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان در حاشیه جلسه امروز ستاد نظارت بر انتخابات در مصاحبه خبرنگار صدا و سیما اظهار داشت: این ستاد از مدتی پیش کار خود را آغاز کرده بود و در هر زمانی با توجه به پیشرفت فرآیند انتخابات متناسب با شرایط و فرآیند بوده است.

وی افزود: امروز که در روز قبل از برگزاری انتخابات قرار داریم، لازم است کارهای نهایی و شرایط نظارت مرور شود.

ره‌پیک ادامه داد: ستاد نظارت بر انتخابات از امروز کار مرور و بازبینی فرآیندهای نظارت را انجام می‌دهد و با تمام هیأت‌های نظارت‌های استانی از طریق این ستاد ارتباط داریم.

وی تصریح کرد: امروز نیز با ترتیبات خاصی بررسی موضوعات لازم انجام شد و این ستاد مرحله نهایی را از امروز آغاز کرده و تا پایان برگزاری انتخابات و شمارش آرا و حتی بعد از آن ادامه خواهد داشت، اما بیشترین فعالیت امروز و فردا خواهد بود.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان تأکید کرد: ویژگی ستاد نظارت بر انتخابات این است که ارتباط دو طرفه بین شورای نگهبان و بخش‌های تصمیم‌گیری و هماهنگی با تمام استان‌ها و شهرستان‌ها برقرار می‌کند و به صورت بر خط اتفاقاتی را که در کل‌کشور در حوزه انتخابات روی می‌دهد، منتقل می‌کند و اگر نیاز به هماهنگی و تصمیم‌گیری و تماس با بخش‌های اجرایی، انتظامی و قضایی باشد، انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: هدف از این کار این است که در روز برگزاری انتخابات نظارت بر روند انتخابات، اطمینان‌بخش، اعتمادساز، قاطع و مؤثر باشد.

ره‌پیک با اشاره به حضور ناظران شورای نگهبان در شعب اخذ رأی اضافه کرد: اینکه گفته می‌شود سه تا پنج ناظر در هر شعبه خواهیم داشت، میانگینی از تعداد ناظرین در صندوق‌ها و شعب است.

وی همچنین گفت: چینش ناظران با توجه به تعداد صندوق‌های هر شعبه و تعداد رأی‌دهندگان و جمعیت شعبه طراحی شده است، لذا متناسب با این شرایط در بعضی موارد ممکن است تعداد ناظرین از میانگین گفته شده هم بالاتر باشد، ولی میانگینی برای قابل محاسبه بودن از جهت اعداد و ارقام است.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان اظهار داشت: به تناسب نیز بازرس‌هایی اعزام شده‌اند و علاوه بر نظارت بازرسی هم انجام خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش درباره تخلفات بازه زمانی تبلیغات انتخاباتی نیز متذکر شد: در ایام قبل از برگزاری انتخابات، موضوع تبلیغات و فعالیت‌هایی که ستادهای انتخاباتی و نمایندگان نامزد‌ها انجام دادند، مورد رصد قرار گرفته و گزارش‌های متعددی واصل شده است و تأکید کردیم، این گزارش‌ها به صورت مستند آماده‌سازی شود که این کار صورت گرفته است و بخشی از کار که تکمیل شده به دستگاه ذیربط ارسال شده است.

ره‌پیک گفت: مواردی که لازم است در شورای نگهبان مطرح شود، آماده‌سازی می‌شود و مواردی به وزیر کشور ارسال و بخشی از آن‌ها نیز به دستگاه قضایی ابلاغ شده است و ان‌شاءالله هر یک از دستگاه‌ها وظایف خودشان را انجام خواهند داد.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان درباره آمادگی شبکه نظارت بر انتخابات گفت: بخش نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری را از ماه‌ها پیش و بلکه سال گذشته آغاز کرده‌ایم، برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفته و کارهایی که باید در شبکه نظارت انجام می‌شده و هماهنگی‌ها و موارد گوناگون دخیل در امر نظارت انجام شده است.

وی تأکید کرد: امروز که در آستانه برگزاری انتخابات ۲۹ اردیبهشت هستیم، مجموعه شبکه نظارت، هیأت‌های نظارت در استان‌ها، شهرستان و بخش‌ها و تمام عواملی که فردا وظیفه نظارت را بر عهده دارند با آمادگی کامل این نظارت را انجام خواهند داد.

ره‌پیک در پایان ابراز امیدواری کرد که این نظارت با اطمینان‌بخشی و تأثیری که خواهد داشت در مشارکت مردم مؤثر باشد و انتخاباتی باشکوه برگزار شود.

 انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر