کد خبر: ۶۱۵۱۰۱۰
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱

فن آوری جدید در آینده ای نزدیک امکان اتصال به اینترنت را در فضا فراهم خواهد کرد.

راه اندازی WI-FI، چالشی جدید در فضابه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ فن آوری جدید طراحی شده می تواند برای اکتشافات فضایی آینده امکان پخش ویدئو از نزدیک ترین همسایه ستاره را فراهم کند.

در  آینده ای نزدیک مسافران فضایی می توانند زیبایی‌های شگفت انگیز و بی نظیر فضا را با استفاده اتصال به اینترنت به اشتراک بگذارند.

گزارش جدید دانشمندان نشان می دهد هیپکه این فناوری نوین را راه اندازی کرده است البته هنوز هیچ فردی از آن استفاده نکرده و این فناوری نوین می تواند برای ارتباطات میان ستاره ای مفید باشد.

این فناوری نوین ارتباطی یک پدیده شناخته شده با عنوان لنزهای گرانشی است که در فضای پیچیده اطراف یک شی بزرگ همانند خورشید به صورت یک ذره بین برای تقویت سیگنال ها عمل می کند و به گفته هیپکه یک تلسکوپ با طول یک متر در فاصله 90 میلیارد کیلومتری از خورشید می تواند این سیگنال‌ها را به حداکثر کارایی خود برساند.

این سازنده معتقد است فناوری نوین وی از ساخت تلسکوپ فضایی هابل آسان‌تر است زیرا اگر بخواهد ابزاری را بر روی زمین بسازد تا این‌گونه سیگنال های پرقدرت متصاعد کند نیازمند فضایی بزرگ‌تر از فضای شهر نیویورک است.

هیپکه می گوید خوشحال می شوم بدانم روزی تمامی راحتی های ساده ای که افراد بر روی زمین از آن لذت می برند ممکن است زمانی که در فضا هستند نیز برایشان قابل دسترس باشد.

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل