کد خبر: ۶۱۶۸۳۴۰
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶
سرلشکر باقری در همایش فرماندهان نیروی زمینی سپاه:

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: هم‌ردیف شمردن سپاه با گروه‌های تروریستی، ریسک بزرگی برای آمریکایی‌ها در منطقه است.

قدرت موشکی هرگز قابل مذاکره نیست/تحریم سپاه ریسک بزرگی برای آمریکا و پایگاه‌هایش در منطقه استبه گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از دفتر حوزه ریاست ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در همایش فرماندهان نیروی زمینی سپاه که در مشهد مقدس برگزار شد با ارائه تحلیلی از وضعیت و شرایط منطقه و جهان اظهار داشت: با گذشت حدود 4 دهه از پیروزی انقلاب اسلامی و حدود سه دهه از پایان دفاع مقدس، به رغم تداوم توطئه‌ها و تهدیدات متعدد جبهه دشمن و تشدید سرمایه گذاری ضد ایرانی اذناب منطقه ای امریکا و رژیم صهیونیستی، جمهوری اسلامی ایران در اوج عزت، اقتدار و عظمت است و به راه نورانی و الهام بخش خود ادامه می دهد.


وی افزود: پیدایش تهدیدات نوین امنیتی که با طراحی و پیدایش قدرت های استکباری و مرتجعین منطقه و غفلت و بی توجهی برخی همسایگان، جمهوری اسلامی را هدف قرار داده است و کشاندن تهدید به داخل ایران را دنبال می‌کند، لزوم هوشمندی و آمادگی بیشتر برای مقابله و خنثی سازی آنها را مورد تاکید حوزه دفاعی و امنیتی قرار می‌دهد.


رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز قوی‌تر و موفق‌تر از همیشه، توان آمادگی و دفاعی خود را برای مقابله با تهدیدات حفظ و ارتقا بخشیده است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با تمرکز بر راهبرد ظرفیت سازی پیش رونده و متراکم دفاعی توانسته است، با دفاع جانانه از مرزهای کشور و جانفشانی مدافعان حرم و کمک به کشورهای محور مقاومت در مقابله با تروریست های تکفیری، صحنه نبرد را به مناطق دور دست منتقل کند و امنیت مثال زدنی را برای مردم خود به ارمغان بیاورد.

سرلشکرباقری اقتدار و امنیت ممتاز امروز کشور را تجلی اراده الهی و عنایت ائمه اطهار به ملت ایران و ثمره خون شهدا دانست و افزود: این یک واقعیت مسلم و انکار ناپذیر است که اگر رهبری حکیمانه و دور اندیشانه مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا و مجاهدت بی نظیر رزمندگان و فرماندهان نیروهای مسلح و همراهی و وحدت ملت شریف ایران نبود، امروز شاهد وضعیت متفاوتی در کشور بودیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به وضعیت منطقه جنوب غرب آسیا خاطرنشان کرد: این منطقه محور تحولات جهان است و به دلیل دخالت قدرت های استکباری، شیطنت صهیونیست ها و حماقت و خیانت سران برخی حکومت های غیر مردمی و جائر منطقه امروز با حوادث و توطئه های جدید نیز روبرو شده است که نباید نسبت به این موضوع ساده اندیشی و سهل انگاری کرد.

وی افزود: اینکه در بخشی از سرزمین عراق، با شکست داعش و تروریست های تکفیری پس از سه سال جنگ و آوارگی مردم عزیز و تقدیم شهدای فراوان و موفقیت ملت و مرجعیت دینی و پیروزی ارتش و نیروهای بسیج مردمی این کشور؛ بی درنگ سخن از همه پرسی در کردستان عراق و جداسازی بخشی از پیکره عراق زده می شود، امری عادی به نظر نمی رسد.

سرلشکرباقری طرح موضوع برگزاری همه پرسی در کردستان عراق را سرآغازی بر پدید آمدن مشکلات و چالش های جدید در این منطقه دانست و تاکید کرد: این موضوع به هیچ وجه قابل پذیرش همسایگان عراق نبوده و حفظ استقلال و یکپارچگی عراق به نفع تمام اقوام ، مذاهب و بخش های مختلف این سرزمین است.


عضو شورای عالی امنیت ملی با اشاره به بروز اختلاف و تنش بین برخی کشورهای منطقه و ایجاد صف بندی و جبهه بندی های جدید میان کشورهای عربی گفت: توصیه جمهوری اسلامی ایران چه برای عراق و چه برخی اختلافات دیگر در حاشیه خلیج فارس مفاهمه و گفت‌وگو در فضایی به دور از خشونت و دودستگی است.


وی تاکید کرد: منطقه کشش جنگ ها و تنش های دیگر را ندارد و قطعا بروز هر درگیری جدید پای بدخواهان و متجاوزان را به منطقه خواهد کشاند و این در حالی است که کشورهای منطقه خود به خوبی ظرفیت لازم برای حل معضلات و اختلافات را دارا هستند و نیاز به دخالت قدرت های سلطه گر فرامنطقه ای ندارند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تهدیدات و سخنان اخیر مقامات نظامی آمریکایی که با دخالت آشکار در امور داخلی کشورمان از ضرورت تغییر نظام در ایران سخن گفته اند، تصریح کرد: بحمدالله ملت ایران که متحد و یکپارچه در سایه امنیت مثال زدنی، انتخاباتی با شور و عظمت را برگزار کرد در یک امنیت، در یک نظام مردمسالار بر تصمیم خود در دفاع از انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی محکم ایستاده است و اجازه دخالت در سرنوشت و امنیت کشورمان را به دیگران نمی دهد.

سرلشکرباقری تاکید کرد: مقامات آمریکایی قدری عاقلانه تر، سنجیده تر و پخته تر نسبت به دیگر کشورها آن هم کشور مقتدری مانند ایران که با سربلندی و صلابت برابر تمامی توطئه ها ایستادگی کرده صحبت کنند و بیش از این با آبروی نداشته خود بازی نکنند.

عضو شورای عالی امنیت ملی طرح در دست اقدام مجامع قانونی امریکا برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران و به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در زمره محاسبات غلط آمریکایی ها نسبت به جمهوری اسلامی محسوب کرد و یاد آور شد: ملت ایران همواره در برابر نظام سلطه و استکباربه ویژه امریکا ایستادگی کرده و روز به روز مقاومتر شده است؛ لذا تحریم های بعدی نیز به فرصتی برای رشد و بالندگی و خود اتکایی و توجه به ظرفیت های بومی و درونی کشور بدل خواهد شد.

وی تصریح کرد: همردیف شمردن سپاه با گروه های تروریستی و جاری کردن تحریم های مشابه آنان برای سپاه ریسک بزرگی برای امریکا و پایگاه ها و نیروهای مستقر آن‌ها در منطقه است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به توصیه مجامع قانونگذاری امریکا برای در نظر گرفتن احتیاط و عمق بیشتر نسبت به تصمیم گیری در خصوص اعمال تحریم های جدید علیه ایران تاکید کرد: قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران دفاعی است و هرگز قابل معامله و مذاکره در هیچ سطحی نیست.


سرلشکرباقری در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از نقش نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابله با تهدیدات و برقراری امنیت در مناطق مرزی گفت: در شرایطی که کشور با تهدیدات فرامنطقه ای، جنگ های نیابتی منطقه ای و کوتاهی برخی همسایگان در کنترل وضعیت امنیتی مرزهای مشترک مواجه است؛ نیروی زمیتی نقش ممتازی را عهده دار شده است و با استقبال از ماموریت ها، در کمال شجاعت، ابداع و ابتکار و خلاقیت، مجاهدانه نقش بی بدیلی را در برقراری امنیت در شمال غرب و جنوب شرق و شمال شرق و جنوب غرب کشور ایفا کرده است.

وی تصریح کرد: نیروی زمینی سپاه که با دفاع مقدس متولد شده و بلوغ یافته، به فضل الهی در دوره فرماندهی سردار پاکپور توانسته است با تجربه بالا و سخت کوشی کم نظیر، امنیت مناطق مورد طمع و تهدید را در سطح سایر مناطق کشور تامین کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به فعالیت های بهداشتی، درمانی و مردم یاری و محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه که توام با پرداختن به ماموریت های امنیتی در مناطق مرزی در دستور کار این نیرو قرار دارد، خاطرنشان کرد: جای جای مناطق مرزی و محل استقرار نیروی زمینی سپاه شاهد همت جهادی و انقلابی یگان های این نیرو در راه اندازی بیمارستان های صحرایی مجهز و در تراز بیمارستان های شهری برای خدمت رسانی و درمان رایگان مردم محروم و نیازمند است؛ به گونه ای که هزاران عمل جراحی را در این بیمارستان ها برای معالجه انجام داده است.

وی افزود: کمک به ساخت مسکن روستایی؛ راه های روستایی ، محرومیت زدایی ، اشتغال زایی و دیگر ابعاد خدمت رسانی به مردم نشان از ایمان و اراده این نیرو برای مجاهدت در این عرصه دارد.


سرلشکرباقری اقدامات قابل تحسین نیروی زمینی سپاه را بخش اندکی از نقش آفرینی های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در امر توجه به سازندگی ، عمران و آبادانی کشور دانست و تاکید کرد: سپاه در کنار نقش آفرینی در حوزه دفاعی و امنیتی کشور در عرصه سازندگی ، محرومیت زدایی و مردم یاری تأثیرات راهبردی داشته است و نقش بی بدیلی با اتکا به توانمندی های بومی و ایرانی ایفا کرده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان با اشاره به رضایت فرمانده معظم کل قوا از نیروی زمینی سپاه و فرمانده مقتدر و رزمندگان مخلص آن، با تاکید بر مجاهدت خستگی ناپذیر برای پاسخ به انتظارات و انجام سخت ترین ماموریت های امنیتی در مناطق راهبردی مرزی کشور تصریح کرد: آمادگی برای پیش کنشگری برابر عوامل تهدید، از جمله مهمترین انتظارات فراروی نیروی زمینی سپاه است که به مدد هوشمندی، هوشیاری و توانمندی های سرشار، وضعیت اطمینان بخشی را نوید می دهد.

انتهای پیام/

همه‌پرسی در کردستان عراق به‌هیچ‌وجه قابل پذیرش کشورهای همسایه نیست

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
انتشار یافته: ۲۲
در انتظار بررسی: ۰
Seyed
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۹
I LOVE lRAN
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
الحمد الله به کوری چشم منافقان داخلی و دشمنان خارجی توان نظامی کشور روز به روز افزایش می یابد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
زنده باکلیه نیروهای مسلح که واقعا به فکر امنیت کشور هستن و در این مورد شکی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
وی تصریح کرد: همردیف شمردن سپاه با گروه های تروریستی و جاری کردن تحریم های مشابه آنان برای سپاه ریسک بزرگی برای امریکا و پایگاه ها و نیروهای مستقر آن‌ها در منطقه است.
اقتدار یعنی این با دشمن اینجوری باید حرف زد ن با لبخند و ساده اندیشی
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
سردار کوتاه نیائید خواهشا موشک معمله نمیشه چون تو برجامه فرجامه که بیچارمون کرد نیومده وجزء دفاع ما محسوب میشه .به کسی هم ربطی نداره .چرا وهابیون منطقه بخرن ولی ما نداشته باشیم زور میگن خواهشا کوتاه نیائید بخاطر نسل بعد وملت ودفاع از خودمون .تمام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
آقاي باقري واقعا مردي آمريكاييها بياييد ياد بگيريد از دليران ايراني
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
نوکرتم سپاه سروری. ...
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
نوکرتم سپاه سروری. ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
امریکا تا الان جواب تحریم بازدارنده دریافت نکرده اما سپاه با بقیه فرقش اینه که پاسخ پشیمان کننده میدهد سیلی به امریکا چه لذتی خواهد داد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
خسته نباشید سردارای واقعی حضرت اقا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
زنده باد سپاه پاسداران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
ایول به سپاه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
سپاه، خیلی مردییییی...خیلی
احمد علی جهان بین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
با سلام اقای باقری قدرت معیشت بانشستگان نیرو های مسلح را هم افزایش دهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
دم ارتش هم گرم فکر کنم اینقدر که از سپاه میگید یه کوچولو هم از ارتش قدردانی کنید
رسول-ق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
ما در دوران اصلاحاتی که خودمان در کشور راه انداختیم بخشی از توان وضرفیت های اقتصادی وسیاسی و انقلابی خودمان را از دست دادیم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
سپاه روز به روز قدرتمند تر و عزیز تر میشه و دشمنانش خار و خارتر خواهند شد
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
سردار موشک هارو آقای روحانی ساخته پولشم خودش داده شما اگر موشک میخواهید برید برای خودتون بخرید خخخخخخخ

عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت تمامی عزیزانی که برای اقتدار نظام و ایران عزیز از جان مایه میزارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
اگه سپاه نبود کشور هم نبود
زنده باد سپاه و تمام مردان دلاور این مرزو بوم
رسول-ق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
بر خلاف خیلی از حسادت ها وسنگ اندازی های داخلی وخارجی در مسیر قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران ،این راه تا آخر ادامه خواهد یافنت ؛ اما تکیه بر توان نظامی تک محصولی آینده استراتژی کشور ما را به چالش می کشد! چرتکه ما در استراتژی دفاع هوای وزیز سطحی > زیر دریایی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
دم سپاه گرم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
زنده باد سپاه قدرتمند
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت آسمان صبح فردا-صفحه خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر