کد خبر: ۶۱۹۹۴۵۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷
مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی ؛

مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی از مرگ 272 نفر و مصدومیت4 هزار و 529 نفر در حوادث رانندگی در چهارماهه امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛بهرام صمدی‌راد مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی گفت: در چهار ماهه نخست امسال فوت‌های ناشی از حوادث رانندگی ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی 272 نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد 274 نفر بوده، دو نفر کاهش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان 223 نفر مرد و 49 نفر زن بودند.

صمدی‌راد افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با 146 فوتی در جاده‌های برون شهری، 55 نفر در مسیرهای درون شهری، 11 نفر در راه‌های روستایی، 3 نفر در جاده‌های خارج از استان یا نا معلوم، 49 نفرخارج از حریم جاده و 8 فوت شده با فاصله 30 روزه از تصادف گزارش شده است.

وی سن 9 نفر از فوت شدگان را زیر 20 سال، 16 نفر بین سنین بیست و یک تا چهل سال، 11 نفر بین چهل و یک تا شصت سال و16 نفررا بالای شصت سال اعلام کرد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان افزود: در تیر ماه سال جاری تعداد 91 نفر بر اثر تصادفات رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با سال گذشته در همین مدت حدود 21 درصد افزایش یافته است.

صمدی‌راد افزود: درچهار ماهه اول سالجاری تعداد مصدومین حوادث رانندگی 5 هزار و 529 نفر بوده است که از این تعداد یک‌هزار و 490 نفر زن و 4هزار و 39 نفر مرد بودند. این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومین حوادث ترافیکی 5 هزار و 5515 نفر گزارش شده بود 3 دهم درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: همچنین در تیرماه سال‌جاری یک هزار و 627 نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حدود 16.5درصدافزایش نشان می‌دهد.

صمدی‌راد گفت: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال 95 در استان 675 نفر بود که از این تعداد 133 نفر زن و 542 نفر مرد گزارش شده اند. مصدومین این حوادث نیز درسال گذشته بالغ بر 15 هزار و 415 نفر گزارش شده است.

 

انتهای پیام/ش

146 فوتی در جاده‌های برون شهری آذربایجان شرقی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت آسمان صبح فردا-صفحه خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر