برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی شهروند در گیلان
۴۱ : ۱۲ - چهارشنبه ۰۱ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر: ۶۱۹۹۵۷۷
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رشت؛

هشتمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند در لاهیجان برگزار خواهد شد.

 

  به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت؛  فیروز فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند از ۲۵ تا ۲۸ مرداد ماه جاری در شهر لاهیجان برگزار می شود.

وی افزود: هشتمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان و با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان این که تئاتر خیابانی، رسانه ای ارزشمند، تاثیرگذار و مردمی است، گفت : این هنر می تواند با ارتباط صمیمی و رو در رو با مخاطب خاص و عام به طرح مسایل اساسی و مشکلات پرداخته و با تقویت شناخت، انگیزه و شور، در ساختن جامعه ای سالم و مطلوب تاثیرگذار باشد.

فیروز فاضلی افزود: حفظ ریشه های فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی، ارتقای سطح دانش شهروندی، بهبود زندگی شهری و استحکام پیوند شهروندی، مشارکت در ساختن شهر سالم و پاک از اهداف برگزاری هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان است .

وی گفت : جشنواره امسال دارای ٢ مرحله بود که در مرحله اول ٣١٠ طرح و ایده از ٢٥ استان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و ٧٥ طرح در مرحله اول پذیرفته شد از ٦٣ اثر تولید شده پس از ارزیابی داوران، ۱۵ نمایش برای اجرا در بخش مسابقه و ۵ نمایش در بخش کودک پذیرفته شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تصریح کرد: موضوعات شهروند، شعار سال، آسیب های اجتماعی، ترویج کتاب و کتابخوانی از موضوعات مورد توجه هشتمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان بوده است.

 

انتهای پیام/م.ع

برگزاری هشتمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند درلاهیجان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر