ایران مقام دوم بخش جام دریا مسابقات نظامی روسیه را کسب کرد
۲۳ : ۱۵ - شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶
کد خبر: ۶۱۹۹۸۳۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تیم اعزامی جمهوری اسلامی ایران در بخش جام دریا توانست در جایگاه دوم قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی امنیتی  گروه  سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ مسابقات نظامی (ARMY GAMES ۲۰۱۷) در سال ۲۰۱۷ با ۲۸ رشته از ۲۹ ژوئیه تا ۱۲ اوت (۷ الی ۲۱ مرداد) در پنج کشور آذربایجان، بلاروس، قزاقستان، چین و روسیه برگزار شده است.

ه گزارش واحد مطبوعاتی وزارت دفاع جمهوری آذربایجان هیات داوران مسابقات بین المللی ' جام دریا' در جلسه ن‌هایی امروز (پنجشنبه) نتایج این مسابقات بین المللی با حضور نمایندگان نیروی دریایی چهار کشور حاشیه خزر از جمله جمهوری اسلامی ایران، روسیه، آذربایجان و قزاقستان را اعلام کرد.

مسابقات بین المللی «جام دریا» اول تا ۱۰ اوت (برابر ۱۰ تا ۱۹ مرداد ماه) جاری با حضور ۳۰۰ تن از پرسنل نیروی دریایی و نیز در مجموع ۹ ناو به ظرفیت یک هزار تن از چهار کشور آذربایجان، روسیه، قزاقستان و نیز دو ناو «جوشن  و پیکان» جمهوری اسلامی ایران در بندر باکو برگزار شد.

بر اساس نتایج اعلام شده در جلسه ن‌هایی هیات داوران ناو « گ. – ۱۲۴» نیروی دریایی جمهوری آذربایجان و نیز ناو موشک انداز «گراد اسوییاژسک» روسیه هر یک با کسب ۲۴۶ امتیاز برنده این مسابقات بین المللی شدند.

همچنین ناو موشک انداز «جوشن» جمهوری اسلامی ایران و ناو موشک انداز «ساری آرکا» قزاقستان به ترتیب با کسب ۲۳۴ و ۲۲۷ امتیاز در این مسابقات بین المللی دوم و سوم شدند.

مسابقات بین المللی «جام دریا» در دو مرحله در دریا و ساحل برگزار شد و در قالب آن رقابت‌های تیراندازی به هدف سطحی، هدف هوایی، به اهداف نزدیک و مهار و کنترل صدمات و عملیات نجات انجام گرفت.
هدف از این مسابقات برقراری دوستی و تعامل میان نیرو‌های دریایی کشور‌های حاضر اعلام شده و ایران برای اولین بار در این مسابقات در قالب مسابقات ارتش حضور داشت.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر