کد خبر: ۶۲۰۰۱۵۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰
اولادقباد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران؛

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به چالش‌های موجود در وزارت آموزش و پرورش، گفت: انتخاب وزیر از بدنه آموزش و پرورش می‌تواند به رفع چالش‌های این وزارتخانه‌ کمک کند.

آموزش و پرورش وزیری از بدنه خود می‌طلبدفریده اولاد‌قباد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در مورد انتظارات از وزیر آموزش و پرورش و عملکرد فرد پیشنهادی برای تصدی‌ این وزارتخانه‌ اظهار کرد: در مورد وزرای‌ پیشنهادی در فراکسیون امید جلساتی برگزار شده اما هنوز وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در این جلسه‌ حاضر نشده است.

 وی ادامه داد: وز‌را از لحاظ عملیاتی بودن برنامه‌ها باید مورد توجه قرار گیرند و برنامه‌های آنها را بررسی‌ خواهیم کرد که برای وزیر آموزش و پرورش این بررسی‌ طی یک الی ۲ روز آینده محقق خواهد شد.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به دلیل آنکه از بدنه این وزارتخانه‌ بزرگ بوده می‌تواند مفید واقع شود چراکه از نزدیک با مسائل آموزش و پرورش و فرهنگیان آشنا است.

 اولاد‌قباد تصریح کرد: وزیری برای آموزش و پرورش نیاز است که دغدغه‌ تعلیم و تربیت را داشته باشد و از شرایط آن آگاه باشد.

 وی افزود: به نظر می‌رسد در آموزش و پرورش با توجه به شرایط در سال 96، پنج هزار میلیارد تومان کسری‌ بودجه داشته باشیم که این مسئله نشان می‌دهد آموزش و پرورش چالش‌های خاص خود را دارد علاوه بر این در برنامه ششم توسعه‌ در لایحه دولت تنها یک بند به آموزش و پرورش اختصاص داشت که مربوط به مسئله خرید خدمات آموزشی بود.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تأکید بر اینکه از دولت انتظار داریم آموزش و پرورش اولویت اول کشور باشد، بیان کرد: مسئله دیگری که در آموزش و پرورش وجود دارد بحث نظام رفاهی برای فرهنگیان است که باید وزیر پیشنهادی این مسئله را مورد توجه قرار داده و عملیاتی کند.

 اولاد‌قباد عدم تعادل و توازن در سرانه را یکی دیگر از چالش‌های آموزش و پرورش دانست و گفت: در بسیاری از مناطق کشور حتی کلانشهر‌ تهران در مناطق حاشیه‌ای شاهد نامناسب‌ بودن شرایط مدارس و استهلاک‌ آن هستیم بنابراین باید وزیری آشنا با شرایط برای آموزش و پرورش اعلام شود.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد انتقادات وارد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در مورد وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان یادآور شد: این مسئله در فراکسیون‌های مجلس بررسی شود و نمی‌توان نظر قطعی برای آن داد.

 

انتهای پیام/

 

آموزش و پرورش اولویت اول دولت باشد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
داداش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
ما هرساله این شعار که وزیر باید از بدنه آموزش و پرورش باشد را می شنویم ولی در انتصاب کسانی را انتخاب می کنیم که مانند آقای بطحایی هیچ کاری جز سنگ اندازی برای معلمان انجام نداده اند!!
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت آسمان صبح فردا-صفحه خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر