کد خبر: ۶۲۴۱۷۸۰
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
بهادری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

نماینده مردم ارومیه گفت: اجرای پروژه احیای دریاچه ارومیه کند شده و اگر به همین روال پیش برود اوضاع دریاچه ارومیه وخیم‌تر خواهد شد.

ووسیدهادی بهادری نماینده مردم ارومیه در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در واکنش به خشک شدن بندر رحمان‌لو نگین دریاچه ارومیه، گفت: اجرای پروژه احیای دریاچه ارومیه کند شده و دیگر دولت انرژی و اراده‌ای که در دو سال پیش برای این هدف داشت را دیگر نمی‌توان دید.

وی ادامه داد: اگر به همین روال پیش برود اوضاع دریاچه ارومیه وخیم‌تر خواهد شد حتی میزان آب این دریاچه نسبت به پارسال حدود 27 سانتی‌متر هم پایین‌تر رفته است.

بودجه‌ احیای این دریاچه تاکنون تخصیص نیافته است

بهادری با بیان اینکه بودجه‌ دولت برای احیای دریاچه ارومیه تاکنون تخصیص نیافته است، تصریح کرد: در عمل این بودجه تصویب شده اما در سازمان برنامه و بودجه و خزانه به دلیل نبود بودجه کافی تاکنون اختصاص نیافته است.

عضو کمیسیون عمران همچنین با اشاره به کمک کشور ژاپن برای احیای دریاچه ارومیه هم گفت: تاکنون ژاپن حدود 2 میلیارد تومان کمک کرده است، اما این اقدامات بیشتر تبلیغاتی است و آنها به صورت جدی کار اجرایی انجام نمی‌دهد.

نماینده مردم ارومیه خاطرنشان کرد: ما همچنان احیای دریاچه ارومیه را از دولت مطالبه و پیگیری می‌کنیم اما میزان اولویت‌ها آنقدر بالا است که دیگر این موضوع گم شده می‌شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت آسمان صبح فردا-صفحه خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر