کد خبر: ۶۲۷۷۷۱۵
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
در دیدار شهردار تهران با فرماندهان نیروی انتظامی مطرح شد؛

شهردار تهران گفت: در دوران دفاع مقدس در شهری مرزی کلانتری‌ای افتتاح شد که با مشکل نبود مجرم مواجه بود.

خاطره نجفی از مگس پراندن مأموران یک کلانتریبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدعلی نجفی شهردار تهران در نشست خبری که امروز(پنج‌شنبه) با حضور فرماندهان نیروی انتظامی تهران بزرگ برگزار شد، با اشاره به نقاط مشترک فعالیت‌های شهرداری و نیروی انتظامی اظهار کرد: قبل از انقلاب نام نیروی انتظامی شهربانی بود که نشان از نزدیکی و اشتراک فعالیت‌های این دو نهاد با یکدیگر داشت. البته بعد از انقلاب هم همواره به نزدیکی کار و فعالیت پلیس و شهرداری تاکید شده است.

وی با تاکید بر همکاری تنگاتنگ پلیس و شهرداری اضافه کرد: ما همواره باید همکاری مستمر و همدلی داشته باشیم، چراکه هر دو نهاد به مسائل و مشکلات روزمره مردم رسیدگی می‌کنند و در هر روز شهروندان با ما مستقیما سر و کار دارند و بدون وقفه و به طور دائم نسبت به کار ما قضاوت می‌کنند.

نجفی افزود: قضاوت مردم نسبت به شهرداری صرفا در امور ظاهری و فیزیکی نیست، بر اساس نظر سنجی‌های انجام شده، مشخص شد مردم به مسائلی از قبیل ترافیک، فضای سبز، حمل و نقل عمومی، کیفیت خدمات اجتماعی و مسائل زندگی شهری و غیره توجه دارند. همچنین شهروندان به مسائل امنیتی و انتظامی که بر عهده‌ی پلیس است نیز توجه می‌کنند. غرور و عزت شهروندی برای آن‌ها بسیار حائز اهمیت است.

شهردار تهران ادامه داد: تحولات رسانه‌ای و فضای مجازی هم باعث شده تا قضاوت‌ها بیشتر شود، محیط امروز به ویژه در کلانشهر‌ها دستخوش تحولات علمی، اجتماعی و فرهنگی است و لذا در این مسیر نهادی موفق خواهد بود که بتواند با این تغییر و تحولات هم سو شود و جلو برود.

نجفی با مهم خواندن مثلث شهروندان، شهرداری و نیروی انتظامی تصریح کرد: اگر این مثلث با همدلی و همکاری فعالیت کند، می‌تواند کیفیت زندکی را تغییر دهد و تاثیر معنی داری در جامعه بگذارد.

وی ادامه داد: در همین شروع سال تحصیلی جدید مردم هماهنگی‌های صورت گرفته بین شهرداری و پلیس راهور را احساس کردند و شرایط با رضایتمندی آن‌ها پیش رفت. در مجموع این هماهنگی‌ها و کاهش فاصله شهروندان، شهرداری و پلیس سرمایه‌های اجتماعی جامعه را حفظ و تقویت می‌کند.

شهردار تهران گفت: کاهش فاصله بدین معنی است که شهروندان، شهرداری و نیروی انتظامی را از خود بدانند و مسئولیت پذیر باشند و همواره به ما کمک کنند.

نجفی با بیان اینکه امروز مهم‌ترین موضوع امنیت است، تصریح کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب امنیت یکی از اصلی‌ترین ضروریات زندگی بشر است و ابعاد مختلفی دارد و نباید یک مقوله‌ی بیرونی در نظر گرفته شود.

وی افزود: کاربرد تعبیر احساس امنیت از نظر روان‌شناسان بسیار تعبیر دقیق و درستی است و مردم باید علاوه بر امنیت ظاهری، در درون خود نیز احساس آرامش و امنیت کنند، لذا شهرداری هم در برابر قوانین و مقررات و هم در ارتباط با مردم به ویژه زنان مسئول است و برای امنیت درونی آن‌ها تلاش می‌کند.

شهردار تهران با اشاره به اهمیت برخورد با فساد گفت: مجموعه مباحث اجتماعی و به ویژه مسئله مقابله با فساد بین ما مشترک است، باید برای ریشه‌های فساد و مظاهر آن برنامه ریزی و با مفاسد مقابله شود که این موضوع جزء اصلی ترین برنامه های ما است.

نجفی در رابطه با موضوع ناهنجاری‌های اجتماعی ادامه داد: ما مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی را قبول نداریم و به کنترل و کاهش آن معتقد هستیم، مانند بحث اعتیاد افراد که نباید با آن مبارزه کرد، بلکه باید رسیدگی و کنترل شود. برای جلوگیری از تبدیل شدن چالش ها‌ی اجتماعی به بحران به برنامه ریزی نیازمند هستیم.

وی در رابطه با موضوع انضباط اجتماعی گفت: تهران در بحث انضباط اجتماعی رنج می‌برد. روابط بین اجزای غیر انسانی با بخش انسانی و یا ترافیک و حمل و نقل و غیره در هر دو نهاد شهرداری و ناجا نقش موثری دارند که امیدواریم بتوانیم با همکاری یکدیگر عوامل کیفیت زندگی شهروندان را بهبود بخشیم.

شهردار تهران ادامه داد: لازم است نیروی انتظامی و شهرداری یکدیگر را از خود بدانند و ما معتقدیم نیروی انتظامی بخش لاینفک شهرداری است و حمایت و پشتیبانی ما را همیشه خواهد داشت و از نیروهای پلیس می‌خواهیم هرجا که احساس می‌کنند توانایی کمک به شهرداری را دارند، دریغ نکنند.

نجفی با ابراز امیدواری در رابطه با اینکه روزی در تهران مجرمی وجود نداشته باشد، به نقل خاطره‌ای پرداخت و گفت: در سال 62 یا 63 وزیر علوم بودم و به همراه سرهنگ شهبازی که آن موقع رئیس شهربانی و همسایه من نیز بود، به بازدید از جبهه رفتم. در یکی از شهرهای مرزی تازه آزاد شده توسط نیروهای انقلابی که عمدتا اعضای سپاه و بسیج بودند و بعثی‌ها را بیرون کرده بودند، قرار بود کلانتری افتتاح شود. یک سروان خوش تیپ و خوش صحبت گزارش داد و تنها مشکل کلانتری را در قسمت عملیات دانست و اعلام کرد که به دلیل عدم وجود نیروی مجرم تقریبا بیکار هستیم و این برای ما بسیار جالب بود.

نجفی در پایان افزود: امیدواریم روزی برسد که تهران و همه شهرهای ایران خالی از جرم و مجرم باشد، البته این موضوع بسیار ایده‌ال است. همچنین امیدوارم بتوانیم خدمات اساسی به مردم ارائه دهیم و در این راستا شهرداری و نیروی انتظامی نمونه همکاری و همدلی باشند.

انتهای پیام/

صحبت‌های شهردار تهران در دیدار با فرمانده انتظامی تهران بزرگ

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
عجب
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل