کد خبر: ۶۳۲۰۳۹۰
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
استاندار بوشهر:

استاندار بوشهر گفت: کتابخانه مرکزی در تراز استان بوشهر وجود ندارد که ایجاد این مهم در بهبود فرهنگ مطالعه بسیار تاثیرگذار است.

کتابخانه مرکزی در تراز استان بوشهر ایجاد شودبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،عبدالکریم گراوند صبح امروز در نشست با معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، قدمت تاریخی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه این استان در حوزه فرهنگ ریشه بیش از ۱۰۰ ساله دارد اظهار داشت: این استان تاریخی از نظر فرهنگی، غنی است و در عرصه تجارت و فرهنگ ریشه‌دار است.

وی، وجود تاریخ بیش از ۳ هزار ساله بندر سیراف در استان بوشهر را نشان از ریشه‌دار بودن فرهنگ این استان دانست و افزود: وجود آثار تاریخی در بندر سه‌هزارساله سیراف در جنوب استان بوشهر نشان از فرهنگ غنی این استان است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه کتاب جایگاه مهمی در فرهنگ انسان‌ها دارد گفت:قرآن کریم وحی خداوند متعال در آن برنامه حرکت در مسیر کمال و سعادت و به فعلیت رسیدن استعداد‌های انسان نهفته است.

گراوند با تاکید بر توجه به تقویت طرح‌های حوزه فرهنگی بیان کرد:بی توجهی به حوزه فرهنگی، آسیب آن به کل استان بر می‌گردد که تقویت این عرصه در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر فاقد کتابخانه مرکزی است خاطر نشان کرد:کتابخانه مرکزی در تراز استان بوشهر وجود ندارد که ایجاد این مهم در بهبود فرهنگ مطالعه بسیار تاثیرگذار است.

استاندار بوشهر بیان کرد: انتظار است به میزان تخصیص اعتبارات استانی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همان میزان به استان بوشهر اعتبارات پرداخت کند تا زمینه زیرساخت‌های لازم در این عرصه توسعه یابد.

انتهای پیام/ز

کتابخانه مرکزی در استان بوشهر ایجاد شود

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل