کد خبر: ۶۳۲۰۶۰۶
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹

در نیمه نخست امسال اردبیلی‌ها بیش از ۲۲ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 53 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، حسین دشتی مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل امروز در جلسه بررسی هزینه‌کرد زکات جمع‌آوری شده در اردبیل اظهار داشت: در نیمه نخست امسال اردبیلی‌ها بیش از 22 میلیارد ریال زکات پرداخت کردند که 97 درصد از این زکات برای رفع مشکلات سه هزار خانوار نیازمند اختصاص یافته است.

وی افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 53 درصد افزایش یافته که این موضوع برای ما حائز اهمیت بسیار است و نشان از ترویج و فرهنگ‌سازی مناسب پرداخت زکات در استان است که تمام تلاش ما بر این است که این شرایط به همین منوال ادامه یابد و نیاز است در این زمینه مسئولان به رسالت خود عمل کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: در حال حاضر نیز 880 روستای استان اردبیل دارای اقلام مشمول پرداخت زکات هستند که انتظار می‌رود خیران با گام بزرگی که در این راستا برمی‌دارند در رسیدگی به امور فقرا و محرومان گام برداشته و ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر رهنمون شوند.

دشتی بیان کرد: در قالب کمک‌های معیشتی نیز دو هزار نفر از یک‌ میلیارد و 207 میلیون تومان زکات پرداخت شده بهره‌مند شدند که از جمله این کمک‌ها مربوط به حل مشکلات درمانی، کمک هزینه تحصیلی و کمک هزینه جهیزیه و نیز ساخت و تعمیر مسکن مددجویان استان است.

وی تصریح کرد: پرداخت زکات به منظور محرومیت‌زدایی و کاهش فقر در جامعه با روند مناسبی ادامه دارد که خوشبختانه تاکنون با همکاری و مشارکت مسئولان خروجی‌های مناسبی به دنبال داشته و توانسته در حل مشکلات نیازمندان و مددجویانی که در مناطق محروم استان زندگی می‌کنند مثمرثمر باشد.

 

انتهای پیام/ع

پرداخت زکات به منظور محرومیت‌زدایی و کاهش فقر در جامعه

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل