کد خبر: ۶۳۲۱۵۹۵
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹

«جاستین ترودو» در دیدار با «رودریگو دوترته» به مطرح کردن نگرانی‌ها درباره نقض حقوق بشر در فیلیپین پرداخت.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز؛ «جاستین ترودو»، نخست وزیر کانادا، در سفر به مانیل با «رودریگو دوترته»، رئیس جمهور فیلیپین، دیدار کرد. ترودو در این دیدار درباره موضوع حقوق بشر و کشتار‌های گسترده در فیلیپین با دوترته صحبت کرد و به گفته نخست وزیر کانادا، دوترته سخنانش را پذیرفت.

در حالی که قرار بود «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، در سفر به فیلیپین درباره موضوع نقض حقوق بشر در این کشور با دوترته صحبت کند؛ اما هیچ خبر رسمی مبنی بر انجام چنین مذاکراتی میان ترامپ و دوترته منتشر نشد. به نظر می‌رسد ترامپ در سفر به مانیل ترجیح داد در ازای پرداختن به درخواست نهاد‌های حقوق بشری و عفو بین الملل، به موضوعات تجاری و تکرار تهدید‌ها علیه کره شمالی بپردازد.

ترودو اعلام کرد: کانادا سابقه درخشانی در رسیدگی به مسائل چالش برانگیز، مانند حاکمیت قانون و حقوق بشر با هم پیمانانش در سراسر جهان دارد.

نخست وزیر کانادا در ادامه گفت: من درباره مسائل حقوق بشری، حاکمیت قانون و به ویژه کشتار‌هایی که خارج از قانون در فیلیپین صورت گرفته با دوترته صحبت و مراتب نگرانی خود را به وی ابلاغ کردم. من همیشه این کار را می‌کنم. رئیس جمهور دوترته نیز پذیرای اظهارات من بود و در مجموع یک تبادل بسیار صمیمانه و مثبت با یکدیگر داشتیم.

 

انتهای پیام/

گفتگوی ترودو با دوترته درباره مسائل حقوق بشری

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل