کد خبر: ۶۳۵۱۱۸۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴

شهردار مراغه گفت: همزمان با دومین روز از کنگره سراسری استاد باریشماز تندیس وی در یکی از میادین این شهرستان رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ محمدرضا احمدی از رونمایی تندیس استاد حیدر عباسی باریشماز در یکی از میادین این شهرستان خبر داد.

وی افزود: مجموعه شهرداری و مدیریت شهری به منظور ارج نهادن به جایگاه استاد حیدر عباسی اقدام به ساخت تندیس کرده و فردا همزمان با دومین روز از کنگره سرا سری وی در این شهرستان رونمایی خواهد شد.

شهردار مراغه در ادامه با اشاره به شخصیت فرهنگی استاد حیدر عباسی اظهار کرد: برگزاری کنگره سرا سری باریشماز فرصتی مناسب برای تبیین جایگاه فرهنگی، هنری و اجتماعی این استاد بزرگ فرهنگ و ادب خطه آذربایجان است.

احمدی ادامه داد: استاد در طول سال‌های زندگی پربار خود همواره در راستای اعتلای فرهنگ و ادب این مرزوبوم تلاش و مجاهدت کرده و تجلیشعور آگاهی مردم این مرزوبوم در عرصه‌های مختلف است.

وی تصریح کرد: حیدر عباسی پاسدار نجات کلامی و ادبی شهر تاریخی فرهنگی مراغه در طول سال‌ها بوده است و پاسداری از آثار وی توسط مسئولان ضروری است.

شهردار مراغه گفت: استادحیدر عباسی شاعر توانای شهر مراغه که در اشعار خود باریشماز تخلص می‌کند نمونه یک انسان کامل بوده و اینبزرگ‌مرد به شش زبان انگلیسی، فرانسه، روسی، عربی، ترکی و فارسی اشراف کامل دارند.

وی افزود: استاد باریشماز در زمینه هنر نقاشی و خوشنویسی نیز جزو اساتید به شمار می رودو آثار ارزشمندی چون ترجمه مثنوی معنوی و نهج‌البلاغه به زبان ترکی می‌باشد.

همزمان با دومین روز از کنگره سراسری استاد باریشمازحیدر عباسی تندیس وی در یکی از میادین این شهرستان توسط شهرداری رونمایی می‌شود.

 

انتهای پیام/ش

برگزاری کنگره سراسری استاد باریشمازحیدر عباسی

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل