کد خبر: ۶۳۵۱۴۰۱
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
مجلس شورای اسلامی در واکنش به تصمیم ترامپ درباره قدس؛

مجلس شورای اسلامی با محکومیت به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، آن را روز نکبت دیگری در تاریخ فلسطین توصیف کرد.

کشورهای آزادیخواه و اسلامی عزای عمومی اعلام کنندبه گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  مجلس شورای اسلامی با محکومیت اقدام رییس‌جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، آن را «روز نکبت دیگری در تاریخ فلسطین» توصیف و پیشنهاد کرد در کشورهای اسلامی و آزادیخواه یک روز عزای عمومی اعلام شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز پنجشنبه، به این تصمیم واکنش نشان دادند و در بیانیه‌ای اعلام کردند: شیطان بزرگ در خلافی آشکار با قطعنامه‌های سازمان ملل، عرف بین‌الملل، تعهدات خود و موازین حقوق بشر به دنیا ثابت کرد نه تنها به هیچ گونه اصلی پایبند نیست، بلکه درک و فهم درستی از وضعیت موجود منطقه و جهان ندارد.

در این بیانیه آمده است: ترامپ که به شدت نگران آینده سیاسی خود است، برای باقیماندن در مسند ریاست جمهوری ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین را به صهیونیست‌ها و غاصبان فلسطین فروخت. دولت آمریکا با این اقدام خبیث و غیر قابل توجیه بر اندک امیدی که برخی جریان‌ها و حاکمان عربی برای مذاکره و تشکیل دو دولت داشتند خط بطلان کشید.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصریح کردند: رژیم اشغالگر قدس می‌داند با اینگونه اقدام‌های ابلهانه دولت آمریکا در وضعیت قدس هیچ تغییری ایجاد نمی‌شود و ملت فلسطین و آزادیخواهان جهان بیش از هر زمان دیگر یکپارچه و متحد برای آزادی قدس و سرزمین فلسطین مصمم‌تر خواهند شد.

مجلس شورای اسلامی در این بیانیه از همه ملت‌های آزادیخواه و حامی فلسطین و مجالس کشورهای اسلامی و عربی خواست «از همه ظرفیت خود برای اعلام برائت و محکومیت اقدام آمریکا و دفاع از حق مشروع مردم فلسطین بهره گیرند و یک روز عزای عمومی اعلام کنند و پرچم‌ها در همه کشورهای اسلامی نیمه افراشته شود».

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
برچسب ها
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل