کد خبر: ۶۳۵۱۹۰۸
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
اسپوتنیک:

پس از این که رییس‌جهور روسیه، ولادیمیر پوتین، تصمیم خود برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۸ روسیه را اعلام کرد، افت روبل در برابر دلار آمریکا و یورو کندتر شد.

بهافت روبل در آستانه انتخابات روسیه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، پس از این که رییس‌جهور روسیه، ولادیمیر پوتین، تصمیم خود برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۸ روسیه را اعلام کرد، افت روبل در برابر دلار آمریکا و یورو کند شد.

قبل از بیانیه پوتین، دلار و یورو به رشد قدرتمندی در برابر روبل روسی دست یافته بودند. به ویژه نرخ تبادل دلار قبل از بیانیه پوتین ۵۹.۱۶ روبل در برابر هر دلار بود و بعد از آن به ۵۹.۰۸ روبل در برابر هر دلار افت کرد. رشد یورو هم در برابر روبل کند شد و نرخ آن از ۶۹.۸۴ روبل به ازای هر یورو به ۶۹.۶۳ روبل در برابر یک یورو کاهش یافت.

روز چهارشنبه ولادیمیر پوتین، تمایل خود را برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۸ روسیه، اعلام کرد.

پوتین اولین بار در مارچ سال ۲۰۰۰ به عنوان رییس‌جمهور روسیه انتخاب شد و در سال ۲۰۰۴ هم دوباره به این مقام انتخاب شد. از ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ درحالی‌که دیمیتری مدودف رییس‌جمهور روسیه بود، پوتین به عنوان نخست‌وزیر روسیه منصوب شد. در ۲۰۱۲ پوتین برای سومین بار به عنوان رییس‌جمهور روسیه انتخاب شد.

در سال ۲۰۱۴ با قیمت‌های پایین نفت و تحریم‌های اقتصادی غربی، که به علت وضعیت شرق اوکراین بر علیه روسیه وضع شدند، اقتصاد روسیه با مشکل مواجه شد و روبل نیمی از ارزش خود در برابر دلار را از دست داد.

کریمه در مارچ ۲۰۱۴ پس از رفراندوم این شبه‌جزیره برای الحاق به روسیه، به این کشور ملحق شد. هرچند برگزاری این همه‌پرسی مطابق با قوانین بین‌المللی بود، اما اتحاد این منطقه و روسیه توسط مقامات اوکراین و کشور‌های مهم غربی، شامل آمریکا و کشور‌های عضو اتحادیه اروپا، تایید نشد.

انتهای پیام/

واکنش مثبت روبل به نامزدی مجدد پوتین

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل