کد خبر: ۶۳۸۵۴۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
محلوجی راد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

یک فوق تخصص ایمونولوژی بالینی گفت: شیوع حملات آسمی در فصل سرما افزایش پیدا می‌کند.

تشدید حملات آسمی در فصل سرما/ عفونت های تنفسی سبب تشدید علائم آسممریم محلوجی راد فوق تخصص ایمونولوژی بالینی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اظهار کرد: افرادی که مبتلا به آلرژی  تنفسی و آسم هستند در فصل سرما ممکن است بر اثر بی احتیاطی بیماری شان عود کند.

وی بیان کرد: در فصل های سرد شیوع عفونت های تنفسی ویروسی  مانند آنفلوانزا  و سرماخوردگی  در بین افراد افزایش پیدا می کند و همین مسئله سبب حاد شدن مشکلات تنفسی، آسم  و تشدید علائم آن ها می شود به طوری که ممکن است حملات آسم در بیماران رخ دهد.

دلایل حمله های حاد آسم در کودکان

محلوجی راد با بیان اینکه عفونت های تنفسی ویروسی یکی از مهم ترین دلایل حمله های حاد آسم در کودکان می شود، افزود: بیماران مبتلا به آسم اگر مجرای تنفسی شان در معرض هوای سرد و سرما قرار بگیرند علائم عارضه شان تشدید پیدا می کند، به همین خاطر بیماران آسمی باید به وسیله ماسک از ورود هوای سرد جلوگیری کنند.

وی  عنوان کرد: در فصل های سرد سال به دلیل وارونگی هوا، آلودگی هوا اتفاق می افتد و این مسئله برای بیماران آسمی و افرادی که دچار حساسیت های تنفسی هستند باعث تشدید علائم شده و در این زمان حملات حاد صورت می گیرد.

محلوجی راد یاد آورشد: زمان آلودگی هوا بیماران آسمی باید تا حد امکان از منزل خارج نشوند و برای انجام کارهای ضروری از ماسک های فیلتر دار استفاده کنند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت آسمان صبح فردا-صفحه خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر