کد خبر: ۶۳۸۵۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹

جاذبه های زیادی در این دنیا وجود دارند که هر کدام به دلیلی نظر انسان را جلب می کنند.

زمینی که که فقط شیطان می تواند در آن گلف بازی کند شیطان می تواند در این زمین گلف بازی کند!به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،جاذبه های زیادی در این دنیا وجود دارند که هر کدام به دلیلی نظر انسان را جلب می کنند. بعضی از آن ها زیبا هستند، بعضی از آنها جذاب و جالبند، بعضی خطرناک اند و بعضی عجیب و دیدنی اند و جاذبه ای که ما در این نوشتار الی گشت می خواهیم به شما معرفی کنیم از نوع عجیب و دیدنی است! جایی به نام زمین گلف شیطان که اسم و شکل و شمایل عجیب و غریبش باعث شده تا توریست ها زیاد مشتاق به دیدن آن شوند. 

زمین گلف شیطان در واقع یک پهنه ی نمکی گسترده در دره ی مرگ و در بیابان مجاوه در پارک ملی در دره مرگ و در شرق کالیفرنیا است. اگر چه مرزهای دقیقی برای این منطقه مشخص نشده است و دقیقا معلوم نیست که از کجا تا کجا کشیده شده است ولی به طور تقریبی از مجاورت Ashford Mill تا تپه های نمکی کشیده شده است که به طور کلی پهنه ای به گستره ی ۴۰ مایل را پوشش می دهد. این پهنه ی نمکی در واقع بستر یک دریاچه بوده که زمانی در این منطقه وجود داشته است و حالا خشک شده است.

جالب است بدانید که رودخانه ای که در این جا زمانی وجود داشته است، عمق برابر ۳۰ فوت داشته است، البته زمانی که راجع به آن صحبت می کنیم به ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ سال قبل برمی گردد که حالا خشک شده است و تنها چیزی که از آن باقی مانده است مواد معدنی حل نشده است. تصور کنید که این مواد در طول هزاران سال باقی مانده و روی هم انباشته شده است و گذر زمان باعث شده تا شکل این پهنه کاملا تغییر کند و اشکال جالبی از دل آن بیرون بیاید.

منطقه‌ای عجیب مخصوص گلف بازی کردن شیطان+تصاویر

این پهنه ی نمکی به اندازه ای خرد شده است که وقتی در کتابچه های راهنما راجع به آن می خوانید می بینید که به آن لقب زمین گلف شیطان را داده اند. چه اسم خنده داری نه؟ در واقع به این دلیل این اسم را به این منطقه داده اند چون به اندازه ای ناهموار است که هیچ کسی نمی تواند در آن گلف بازی کند، مگر شیطان! و از آن به بعد بود که این اسم را روی این منطقه گذاشتند.

چیزی حدود ۱۵۰۰۰۰ سال پیش، این پهنه ی نمکی ای که امروزه می بینیم در واقع یک دریاچه ی بزرگ و عمیق بوده است که از آب شدن برف ها و یخچال های طبیعی به وجود آمده است. این رود که به مانلی هم معروف بوده است عمق زیادی داشته است با این حال به مرور زمان آب آن خشک شده است و نمکی که از آن باقی مانده است چنین اشکال شگفت انگیزی را به وجود آورده اند. نزدیک به آخرین عصر یخبندان که حدودا ۱۰۰۰۰ سال پیش اتفاق افتاده است، تغییرات آب و هوا از مهم ترین عوامل خشکی این دریاچه بوده است.

منطقه‌ای عجیب مخصوص گلف بازی کردن شیطان+تصاویر

دوباره در محل خشک شده ی دریاچه ی قبلی، دریاچه ی کم عمق دیگری با بارش های باران و آب شدن برف و یخ ها به وجود آمد که آب و هوا شروع به گرم تر شدن کرد و بارش باران هم کم تر شد و این دریاچه هم خشک شد. همین که آب دریاچه تبخیر شد، مواد معدنی و املاح نمک ها در ته آن باقی ماندند و باعث شد تا یک پهنه ی وسیع از نمک از آن بر جای بماند. پهنه ای که امروزه ما می توانیم ببینیم، جایی که به زمین گلف شیطان مشهور است.

منطقه‌ای عجیب مخصوص گلف بازی کردن شیطان+تصاویر

کمبود آب و خشکی بیش از اندازه باعث به وجود آمدن شوره زارها و باقی ماندن املاح در این منطقه شده است و در نتیجه سطح زمین این منطقه کاملا ناهموار و پر از پستی و بلندی شده است. این پستی و بلندی ها که در واقع همان املاح بر جای مانده هستند کم کم روی هم رسوب می کنند و انباشته می شوند. این پدیده به مرور زمان اتفاق افتاده است و باد و باران هم به شکل گیری آن کمک زیادی کرده است.

دره مرگ نام بیابانی در شرق کالیفرنیا است که یکی از گرم ترین نقاط روی زمین شناخته می شود. این دره در نزدیکی مرز کالیفرنیا نوادا قرار دارد و نیمی بیشتر از پارک ملی دره مرگ را از نظر وسعت به خود اختصاص داده است. حتی اسم این دره به اندازه ای وسوسه انگیز است که شنیدن آن می تواند هر گردشگری را مشتاق به دیدن آن کند. این دره شگفتی های زیادی را در جا داده است از سنگ هایی که در بیابان راه می روند تا زمین گلف شیطان و…

در قسمتی از این دره ی اسرار آمیز سنگ ها راه می روند که قبلا هم در الی گشت مطلبی راجع به آن نوشته ایم. نکته ی جالب این که این سنگ ها بسیار هم سنگین هستند با این حال بدون هیچ نیرویی در جهات مختلف شروع به خزیدن می کنند.

این دره پست ترین منطقه ی آمریکاست و آب و هوای بسیار گرم و خشکی دارد تابستان ها حتی دما تا ۶۰ درجه سانتیگراد هم می رسد. تا جایی که بسیاری این دره را باقسمت های گرم و خشک آفریقا مقایسه کرده اند. طبق آمارها هر ساله ۸۵۹ هزار گردشگر به تنهایی از این منطقه دیدن می کنند. این دره همچنین گونه های کمیابی از گیاهان و جانوران را در خود جا داده است که توانسته اند به خوبی خود را با شرایط موجود وفق دهند. علیرغم خشکی بسیار زیاد این دره، جالب است بدانید که در سال ۲۰۰۴ به خاطر آب شدن برف کوه های اطراف این دره، سیل ایجاد شد!

منبع:الی گشت

انتهای پیام/

زمینی که که فقط شیطان می‌تواند در آن گلف بازی کند

دیجیکالا پایین خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت آسمان صبح فردا-صفحه خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر