کد خبر: ۶۳۹۹۲۴۰
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: از مجموع اعتبارات طرح اشتغال فراگیر کشوری تا به امروز از سهم استان اردبیل 300 میلیارد تومان پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، ارژنگ عزیزی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل افزود: برنامه‌های حمایت دولت از اشتغال و سرمایه‌گذاری در سطح کشور شامل 4 برنامه جامع است که طرح رونق تولید در قالب تثبیت اشتغال و حفظ اشتغال موجود و نیز تامین منابع موجود و سرمایه در گردش، بازسازی و نوسازی ماشین آلات واحدهای تولیدی و صنعتی از مهم‌ترین این برنامه‌ها می‌باشد که در همین ارتباط از محل طرح رونق تولید اردیبهشت ماه سال گذشته توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور اعتباراتی در راستای حمایت از طرحهای صنعتی طرحهای کشاورزی هم در ردیف این طرح دریافت تسهیلات قرار گرفت.

 وی با اشاره به مجموع بودجه دولت در قالب طرح رونق تولید در کشور افزود: 16 هزار میلیارد تومان سقف کشوری این طرح بود که ما در سطح استان اردبیل موفق شدیم برای 290 طرح مجموع 234 میلیارد تومان جذب و پرداخت کنیم که امسال هم  30 هزار میلیارد تومان سقف طرح اشتغال فراگیر کشوری بود که سهم استان نیز به مراتب 540 میلیارد تومان است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل تصریح کرد: 141 طرح در حوزه کشاورزی و صنعتی مجموع 170 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند که این میزان تسهیلات در قالب طرح سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی اختصاص یافته که در گام بعدی میزان اشتغال واحدها نیز در نظر گرفته می‌شود.

عزیزی بیان کرد: از مجموع اعتبارات طرح اشتغال فراگیر کشوری تا به امروز از سهم استان اردبیل 300 میلیارد تومان پرداخت شده و در این زمینه تشکیل پرونده داشتیم که این اقدام قبل از تشکیل سامانه کارا انجام شد تا در ارائه تسهیلات به واحدها با مشکلی مواجه نشویم.

وی با اشاره به اهمیت قانون توسعه و حمایت از اشتغال پایدار روستایی و عشایری گفت: 12 هزار میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی به طرح کشوری اختصاص یافته که سهم استان اردبیل نیز 2.95 درصد معادل 325 میلیارد تومان می‌باشد که از این مقدار 30 درصد به مناطق زلزله زده اختصاص یافته و 124 میلیارد تومان از آن نیز در فاز نخست به واحدها ابلاغ شده است.

 

انتهای پیام/ع

پرداخت 234میلیارد تومان اعتبار به ۲۹۰ واحد تولیدی در اردبیل

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت آسمان صبح فردا-صفحه خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر