کد خبر: ۶۳۹۹۳۲۹
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
پژمان‌فر در طرح سؤال از وزیر بهداشت مطرح کرد

نماینده مشهد و کلات گفت:حریم و حرمت عفاف بیماران خانم در بیمارستان‌ها خدشه‌دار شده است.

حریم بیماران خانم در بیمارستان‌ها خدشه‌دار شده است/انتقال شکوائیه‌های متعدد به کمیسیون فرهنگیبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد و کلات در صحن علنی امروز (یکشنبه 24 دی ماه) مجلس در جریان طرح سؤال خود از سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان آموزش پزشکی درباره علت نابسامانی و بی‌حرمتی آشکار به امر حریم بانوان در بیمارستان‌ها گفت: با وجود مصوبه 427 شورای عالی انقلاب فرهنگی و وظایف مصرح در خصوص اجرای کامل قانون انطباق امور پزشکی با موازین شرع مقدس اسلام و ابلاغ دستورالعمل‌های اجرایی جهت نگهداری از بیماران و همراهان در محیط‌های درمانی همچنان امروز در بیمارستان‌ها خدمات دهنده و خدمات گیرنده در مسیر عادی‌سازی گناه قرار گرفتند.

وی ادامه داد: اینکه مطرح می‌شود پزشک مطرح است یعنی چه ما امروز مسائل جدی درباره موضوع عفاف و حجاب در بیمارستان‌ها داریم.

پژمان‌فر با اشاره به اینکه امروز باید به وضع بیماران در اتاق عمل بنگریم، بیان کرد:‌ در بعضی بیمارستان‌ها حتی اتاقی برای دست شستن پزشکان خانم و آقا وجود ندارد و اتاقی برای آنها در نظر گرفته نشده است.

وی با یادآوری مشکلات طرح سلامت اظهار کرد: همه باید کمک کنیم تا این کشتی که در این حوزه به راه افتاده به سلامت به مقصد برسد.

نماینده مردم مشهد یکی از دغدغه‌های بانوان در بیمارستان‌ها حضور پرسنل مرد در خدمت‌دهی به این قشر چه در بخش و چه در اتاق عمل خواند و افزود: حریم و حرمت عفاف و حیای بیماران خانم خدشه‌دار شده است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: این موضوع منجر به انتقال شکوائیه‌های متعدد رسمی وغیررسمی به کمیسیون فرهنگی شده است. از این رو با توجه به مصوبه 427 شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر مدیریت حل این مشکل توسط آن وزارتخانه، چرا هنوز شاهد این گونه مسائل هستیم؟

پژمان‌فر با اشاره به تماس‌هایی که از سوی کادرهای پزشکی در این باره دریافت داشته است، گفت: در نامه‌ای که توسط آقای علی لاریجانی رئیس مجلس به من ارجاع شده بود، شورای عالی انقلاب فرهنگی گلایه‌هایی را در حوزه عفاف و حجاب و اجرای طرح انطباق مطرح کرده بود که من ضمن پیگیری‌هایی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که باید در این باره از وزیر بهداشت سؤال نیز مطرح کنم.

وی تصریح کرد: اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی شاهدند که وقتی این سؤال از وزیر بهداشت مطرح شد خود ایشان وجود مشکل را تائید کردند.

نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: چرا وقتی خانمی برای عمل سزارین یا سقط جنین به بیمارستان مراجعه می‌کند در اتاق عمل باید مرد حضور داشته باشد؟

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت آسمان صبح فردا-صفحه خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر