کد خبر: ۶۳۹۹۶۲۵
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
مدیرعامل شرکت آبفای قم:

مدیرعامل شرکت آبفای قم گفت:سال آینده با بهره‌برداری از تصفیه‌خانه آب منطقه‌ای قم،آب شیرین تمام سطح شهر در طول سال تامین خواهد شد.

  به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛ صادق پور،مدیرعامل شرکت آبفای قم با اشاره به تامین آب شیرین قم از سرشاخه‌های دز اظهار کرد: 300 کیلومتر از سرشاخه‌ها تا درب منازل لوله‌کشی شده که این اقدام با توجه به کویری بودن قم اقدام برجسته‌ای به شمار می‌آید.

وی با بیان اینکه میزان آب سد کوچری ظرفیت تمام شهر قم را دارد، افزود: امکان بهره‌برداری تمام شهر از آب سرشاخه‌ها وجود دارد، ولی به علت ظرفیت محدود تصفیه‌خانه تا زمان بهره‌برداری از توصیه خانه بزرگ قم مجبور به استفاده از چاه‌های سطح شهر هستیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم با تاکید بر اینکه مصرف آب در قم در زمان پیک 4800 لیتر بر ثانیه و حداقل 2700 لیتر بر ثانیه است، افزود: مابه‌التفاوت این میزان را باید با چاه‌های علی‌آباد و سطح شهر تامین کنیم، که در همین شرایط هم اکثر نقاط شهر دارای آب شیرین با دی سی مناسب هستند.

صادق پور خاطرنشان کرد: آب شهرک پردیسان، شهرک قدس، صفائیه و صفاشهر در طول سال کاملاً شیرین است، ولی در نقاط شمالی شهر مقداری از شیرینی آب به خاطر عدم وجود ظرفیت در تصفیه‌خانه در برهه‌هایی از شیرینی آب کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد: با بهره‌برداری تصفیه‌خانه آب منطقه‌ای قم در سال آینده تمام سطح شهر و حتی بخشی از خارج شهر در تمامی طول سال از آب شیرین برخوردار می‌شوند.

انتهای پیام/ش

تامین آب شیرین  قم

دیجیکالا پایین خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
برچسب ها
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لوح صفحه خبر موبایل