کد خبر: ۶۴۲۷۰۰۷
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۰
یادداشت؛

از ابتدای امسال باید کاهش شکاف دریافتی حقوق کارمندان اعمال می‌شد اما در بودجه سال 97 آورده شد و کمیسیون تلفیق نیز با ارائه پیشنهاد تکلیف قانونی برای دولت در نظر گرفت.

اقدام خوبی که دیر انجام شدبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ روزنامه جام جم در شماره امروز خود طی یادداشتی از  «حمیدرضا حاجی بابایی» عضو کمیسیون تلفیق بودجه نوشت:

کمیسیون تلفیق بودجه با توجه به شکاف عمیق بین حقوق مدیران و کارمندان، مصوبه‌ای را به تصویب رساند که رضایتمندی مردم را به دنبال داشته است. در این مصوبه پیشنهاد شده حقوق کارمندان در سال 97 افزایش پلکانی معکوس داشته باشد. به این معنا که افراد با درآمد پایین حقوقشان رشد بیشتری خواهد داشت و بعکس. در شرایط فعلی برخی کارمندان یک میلیون و 160 هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند و برخی مدیران ده‌ها میلیون. این موضوع نه زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران است و نه مردم راضی هستند.

البته این‌که هر کسی به ازای زحمتی که می‌کشد باید دریافتی مناسب داشته باشد، عدالت است؛ اما از بین بردن این شکاف دریافتی نیز بخشی از عدالت را تشکیل می‌دهد.

ماده 29 برنامه ششم توسعه حاکی از آن است که باید فاصله بین دریافتی‌ها در نظام مدیریت و اداری کشور حداکثر به 20 درصد برسد. در ماده 30 نیز در مورد بازنشستگان هم همین نظر وجود دارد. همچنین دولت مکلف شده سامانه‌ای تشکیل دهد تا همه مردم حقوق مدیران کشور را مشاهده کنند.

به بیان بهتر، از ابتدای امسال باید کاهش شکاف دریافتی حقوق کارمندان اعمال می‌شد اما در بودجه سال 97 آورده شد و کمیسیون تلفیق نیز با ارائه پیشنهاد تکلیف قانونی برای دولت در نظر گرفت. البته این مصوبه نیاز به چکش‌کاری‌هایی دارد و در بحث حقوق دریافتی استادان دانشگاه و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها نظری داشتم که سختگیری کمتر باشد، اما در کلان تصمیم مجلس عدالت‌خواهانه است و رضایتمندی مردم را به دنبال دارد و فاصله طبقاتی را کاهش می‌دهد. ادامه این روند باعث خواهد شد برخی نواقص که شاید در این مصوبه وجود داشته باشد، رفع شود. شاید بهتر است بگوییم کار مثبتی که دیر اما به روش خوب انجام شد.

منبع: روزنامه جام جم

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل