کد خبر: ۶۴۳۷۷۴۹
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۶:۰۰
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

عضو شورای شهر تهران گفت: رفتار برخی از فروشگاه‌ها در گرفتن هزینه پارکینگ برای خرید کمتر از 50 هزار تومان با فلسفه ایجاد فروشگاه‌های بزرگ مغایر است.

غول ترافیک، ماحصل در آمد زایی  هایپر مارکت ها از پارکینگبه گزارش خبرنگار  حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛  قصه پر غصه هایپر مارکت ها و ترافیک های ناشی از آن چند وقتی است که گریبان گیر پایتخت نشینان شده است و هر روز گره آن کورتر می شود.

در این میان تصمیم های یک شب هایپرمارکت ها یا فروشگاههای عظیم موجب شده تا شهروندانی که در اطراف این فروشگاهها ساکن هستند دچار دردسرهای عجبیب و غریب شوند که تازه ترین آن ها مشکل کمبود جای پارک در معابر اطراف هایپرمارکت ها است و پولی شدن پارکینگ این فروشگاه ها است.

با این حال هنوز معادله رشد قارچ گونه مال ها و کمبود پارکینگ و ترافیک زیاد، چند سالی است که مردم را کلافه کرده است.

 مجید فراهانی در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با تاکید بر اینکه فروشگاه‌های بزرگ مانند هایپر‌ مارکت ها وظیفه دارند به تعداد مورد نیاز برای مشتریان خود پارکینگ‌ تامین کنند، گفت: بسیاری از این فروشگاه‌ها در مجاورت بزرگراه‌ها هستند و اگر شهروندان خودروی خود را در حاشیه بزرگراه‌ها پارک کنند باعث ایجاد ترافیک می شود.

 عضو شورای شهر تهران با اشاره به کمبود پارکینگ‌ فروشگاهی‌ بزرگ در بزرگراه ستاری، گفت: این فروشگاه باعث شده در هر ساعت شبانه روز در این بزرگراه شاهد ترافیک باشیم و دلیل آن هم صرفا وجود همین فروشگاه است که جای پارک ندارد.

 وی با اشاره به رفتار برخی از این فروشگاه‌ها در گرفتن هزینه پارکینگ برای خرید کمتر از50 هزار تومان گفت: این گونه محدودیت‌ها و گرفتن حق‌الزحمه برای پارکینگ و ایجاد محدودیت برای خرید مشتریان مشکلاتی را در شهر به وجود می‌آورد که مهمترین آن مجبور شدن شهروندان برای پارک در حاشیه بزرگراه‌ها است.

 فراهانی با بیان اینکه این کار باعث می‌شود پارکینگ‌ها خالی باشد و از سوی دیگر بزرگراه‌ها دچار ترافیک شوند، اظهار کرد: قطعا این مشکل باید حل شود و شرایط به گونه‌ای شود که هایپر‌ استار‌ها و فروشگاه‌های بزرگ موظف شوند، اگر پارکینگ‌ ندارند تامین کنند و اگر تامین کردند رایگان باشد و بدون محدودیت به شهروندان واگذار شود.

 وی افزود: درآمد‌زایی از پارکینگ‌ و ایجاد محدودیت‌های فوق برای میزان خرید با فلسفه ایجاد فروشگاه‌های بزرگ مغایر است و باید با آن برخورد شود.

  انتهای پیام/

ترافیک سرسام آور هایپر مارکت ها برای پایتخت نشینان

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
چرا ما خونه ساختیم به ما پار کینگ برای ساختمانمو تعلق نگرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
چرا ما خونه ساختیم به ما پار کینگ برای ساختمانمو تعلق نگرفت
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل