کد خبر: ۶۴۴۰۲۲۱
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۲

بر اساس گزارش یونیسف، از آغاز جنگ در مارس ۲۰۱۵ در یمن بیش از ۳ میلیون کودک در این کشور کوچک متولد شده‌اند.

یونیسف: 3 میلیون کودک از آغاز جنگ در یمن متولد شده اندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روزنامه سعودی الشرق الاوسط، صندوق کودکان ملل متحد، یونیسف، گزارش داد از آغاز جنگ یمن در مارس ۲۰۱۵  بیش از ۳ میلیون کودک در این کشور کوچک متولد شده اند.

در این گزارش یونیسف با عنوان «متولدین جنگ» علاوه بر آمار نوزادانی که در بحبوحه جنگ متولد شده‌اند، به جزئیاتی در خصوص جابجایی، بیماری، فقر، سوء تغذیه ناشی از قحطی جنگ، بی بهره بودن از خدمات اولیه همچون آب، مراقبت‌های بهداشتی و آموزش و پرورش پرداخته شده است.

«مریتسل رلانو»، نماینده یونیسف در یمن در توضیح این گزارش گفت: نسل کودکان یمن در حالی که فقط خشونت را می‌شناسند در حال  رشد است. آن‌ها با عواقب ویرانگری که هیچ دخالتی در آن نداشته‌اند، مواجه هستند.

او ادامه داد: سوء تغذیه و بیماری شایع‌ترین خطری است که آن‌ها را تهدید می‌کند. آن‌هایی که زنده مانده‌اند تا پایان عمر از زخم‌های فیزیکی و روحی رنج خواهند برد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که بیش از ۵ هزار کودک یمنی از آغاز جنگ کشته یا زخمی شده‌اند. بیش از ۱۱ میلیون کودک نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند و نزدیک به ۱۸ میلیون کودک از سوءتغذیه رنج می‌برند.

یونیسف در گزارش اخیر خود اعلام کرد از آغاز جنگ در یمن از مارس ۲۰۱۵ تاکنون نزدیک به ۲ میلیون کودک از تحصیل محروم بوده‌اند و نیم میلیون ترک تحصیل کرده‌اند.

یونیسف در گزارش خود اعلام کرد بیش از ۳۱۲ میلیون دلار برای پاسخ به نیاز‌های فوری و ضروری کودکان یمن نیاز است.

انتهای پیام/

گزارش یونیسف از متولدین جنگ در یمن

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
برچسب ها
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل