خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | علمی پزشکی - آموزش و پرورش
۱۹ : ۰۶ - دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۶

اخبار آموزش و پرورش

باشگاه خبرنگاران -دریافت جایزه جهانی راهبرد بین المللی کاهش خطرپذیری سازمان ملل توسط سازمان نوسازی مدارس کشور
جایزه جهانی SASAKAWA ۲۰۱۷ راهبرد بین المللی کاهش خطرپذیری سوانح و بلایای طبیعی سازمان ملل متحد (UNISDR) توسط سازمان نوسازی مدارس کشور برای اقدامات مرتبط با مقاوم سازی و تامین فضاهای ایمن آموزشی مدارس دریافت شد.
باشگاه خبرنگاران -نمی‌خواهیم 2030 را محور نظام تعلیم و تربیت قرار  دهیم/ ایران از یونسکو
وزیر آموزش و پرورش گفت: ایران باید در جوامع بین‌المللی حضور داشته باشد اما این حضور به معنای زیر پا گذاشتن ارزش‌ها نیست هرچند بیانیه ۲۰۳۰ برای ایران تعهدآور نبود.
باشگاه خبرنگاران -آماده سازی ۸۰ درصد مدارس شاهد برای بحث هوشمندسازی
سرپرست اداره کل شاهد و امور ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آماده سازی ۸۰ درصد مدارس برای هوشمندسازی گفت: به تولید محتوا در این حوزه توجه ویژه‌ای داریم.
باشگاه خبرنگاران -جدول شهریه فعالیت پایگاه‌های «جبرانی» مدارس ابتدایی شهر تهران
به منظور کاهش آمار تکرار پایه و همچنین تقویت بنیه علمی دانش آموزان ابتدایی، پایگاه‌های جبرانی در تابستان ۹۶ برگزار می‌شود.
باشگاه خبرنگاران -بهره‌داری از ۶۰ مدرسه در سال تحصیلی جدید
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛
رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس تهران با اشاره به بهره برداری از ۶۰ طرح جدید برای سال تحصیلی آینده گفت: مشکل کمبود مدرسه در منطقه ۲۲ همچنان وجود دارد.
باشگاه خبرنگاران -تعیین وضعیت ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع جدید در مدارس تا پایان امتحانات
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران مطرح شد؛
معاون امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور گفت: برای دانش‌آموزان اتباع خارجی که برای اولین بار در مدارس کشور ثبت‌نام می‌کنند تا پایان امتحانات وضعیت ثبت‌نامی مشخص می‌شود.
no-image-yjc
آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد؛
آزمون تکمیل ظرفیت پایه یازدهم و پیش دانشگاهی دبیرستان‌های نمونه دولتی و فرهنگ شهر تهران با مراجعه علاقه‌مندان به آن دبیرستان‌ها انجام خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران -آخرین وضعیت هدایت‌تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم/ تغییر در روند برگزاری آزمون‌های رغبت و استعداد در سال آینده
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛
مدیرکل پرورشی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آخرین وضعیت هدایت‌تحصیلی گفت: در تلاش هستیم تا روند برگزاری آزمون‌های این طرح را در سال‌های آینده طی چند نوبت برگزار کنیم.
باشگاه خبرنگاران -مهم ترین سوالات علوم نهم نوبت دوم + تصاویر
نمونه سوالات علوم پایه نهم در نوبت دوم که طی چند سال گذشته پرتکرار بوده است را در این خبر مشاهده کنید.
باشگاه خبرنگاران -نقش محوری دانشگاه فرهنگیان در تامین نیروی انسانی/ بلاتکلیفی در وضعیت سرپرستی دانشگاه به نفع آموزش و پرورش نیست
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به نقش محوری دانشگاه فرهنگیان در تامین نیروی انسانی گفت:‌ بلاتکلیفی در ریاست این دانشگاه به نفع آموز شو پرورش نیست و باید این مسئله ساماندهی شود.