خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | yjc.ir

۴۳ : ۱۳ - يکشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۵
باشگاه خبرنگاران -همکاری ۲۰۰ استاد درتدوین راهنماهای بالینی/تشکیل کمیته های دانشگاهی
معاون آموزشی وزارت بهداشت از همکاری ۲۰۰ استاد علوم پزشکی در تدوین راهنماهای بالینی خبر داد و گفت: به منظور بومی سازی این راهنماها کمیته های دانشگاهی تشکیل می شود.
باشگاه خبرنگاران -اعلام آمادگی بیمه سلامت برای استقرار راهنماهای بالینی در کشور
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: اعلام آمادگی می‌کنیم تا در صورت مشخص شدن قلمرو کار راهنماهای بالینی بتوانیم با استراتژی‌هایی مانند پرداخت‌های تشویقی به استقرار آنها کمک کنیم.
باشگاه خبرنگاران -200 راهنماى بالينى به دانشگاه هاى علوم بزشكى ابلاغ مى شود
وزیر بهداشت با اعلام ابلاغ 200 راهنماى بالينى به دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: اجرايي شدن راهنماى بالينى در گرو حمايت هاى بيمه اى و فرهنگ سازی در جامعه پزشكى است.
باشگاه خبرنگاران -صحنه ای دیگر از ایثار در حادثه پلاسکو تکرار شد
پیام تسلیت رییس سازمان نظام پزشکی؛
رییس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، شهادت آتش‌نشانان فداکار و جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه ساختمان پلاسکو را به ملت ایران و خانواده‌های معظم شهدای آتش‌نشان تسلیت گفت.
باشگاه خبرنگاران -مشکلات پرستاران در بالین/یک پرستار برای ۱۰ تا ۲۵ بیمار
عضو شورای عالی نظام پرستاری مطرح کرد؛
عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: برای ارائه خدمات با کیفیت مطلوب می بایست مشکلات پرستاری در بالین برطرف شود تا پرستاران با تمرکز بیشتر به ارائه خدمات با کیفیت به مددجویان بپردازند.
باشگاه خبرنگاران -راهنمای بالینی مهم ترین گام کیفیت سلامت در کشور است/ درباره ممنوعیت دوشغله بودن پزشکان فعلا نظر خاصی ندارم
وزیر بهداشت با بیان اینکه درباره ممنوعیت دوشغله بودن پزشکان فعلا نظر خاصی ندارم، گفت: راهنماهای بالینی از اقداماتی است که در بحث کیفیت سلامت گام بزرگی در نظام بهداشت و درمان کشور محسوب می‌شود.
باشگاه خبرنگاران -بیمه‌ها با طراحی بسته‌های تشویقی به اجرای راهنماهای بالینی کمک کنند
رئیس سازمان نظام پزشکی کشور گفت: راهنماهای بالین با طبابت مبتنی بر شواهد بار بزرگی است که وزارت بهداشت در آن ورود پیدا کرده است.
باشگاه خبرنگاران -خطاهای پزشکی با استفاده از راهنماهای بالینی کاهش می‌یابد/ مردم توقع خدمات سلامت مانند كشورهاى اروپايى را دارند
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به تدوين و اجراى راهنماهاى بالينى و تاثير آن در نظام سلامت گفت: تدوين و اجرا اين راهنماها موجب افزايش ارتقای خدمات و ايمنى بيماران و كاهش خطاهاى پزشكی می شود.
باشگاه خبرنگاران -افزایش 70 درصدی سرطان در 20 سال آینده در دنیا
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: سرطان در 20 سال آینده 70 درصد در بین مردم دنیا افزایش پیدا می کند.