۲۹ : ۰۰ - چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵
پخش زنده شبکه‌ها - موبایل
جوانکده-موبایل

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | yjc.ir

باشگاه خبرنگاران -کاربرد بیوتکنولوژی از تولید سیب و پرتقال تا ساخت صنایع دفاعی
ایران در حوزه بیوتکنولوژی در بین کشورهای اسلامی رتبه نخست و در بین کشورهای دنیا رتبه بیست و سوم را دارد.
باشگاه خبرنگاران -ساماندهی پروژه های فضایی/ ماهواره های دوستی و پیام در نوبت پرتاب
رییس سازمان فضایی از تامین اعتبارات پروژه های فضایی تا به امروز خبر داد و گفت: هرچند که همواره ما با کمبود منابع مالی مواجه بودیم؛ ولی ساماندهی در زمینه تامین اعتبارات پروژه‌های فضایی صورت گرفته است.
باشگاه خبرنگاران -پرتاب اولین ماهواره مخابراتی ایران تا ۱۰ سال آینده
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پرتاب ماهواره سنجشی بومی ایران تا پنج سال آینده خبر داد و گفت: ظرف ۱۰ سال آینده ماهواره مخابراتی ایران به فضا پرتاب می‌شود.
باشگاه خبرنگاران -ماهواره «پارس ۱» با کمک دانشگاه‌ها ساخته می‌شود/ پیشرفت در حوزه فضا سبب اقتدار بیشتر ملی کشور می‌شود/ طراحی سامانه انتقال مداری در سازمان هوا فضا
وزیر ارتباطات و فناوری کشور گفت: ماهواره بعدی با عنوان «پارس 1»با مشارکت همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی مرتبط با هوا فضا ساخته می‌شود و پیشرفت در این حوزه سبب اقتدار بیشتر ملی می‌شود.
باشگاه خبرنگاران -آزمایشگاهها در دانشگاهها رنگ باخته و باید احیا شوند/ شرکت های دانش بنیان زبان صنعت را می فهمند
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با تاکید بر لزوم تزریق فناوری به صنعت اظهار داشت: بنا داریم آزمایشگاه های نانو دانشجویی را در دانشگاهها راه اندازی کنیم.
باشگاه خبرنگاران -طراحی توربین جریان جزر و مد با هدف استفاده از انرژی آب  در سواحل کشور
عضوهیات علمی و طراح توربین جریانی جزر و مد گفت: توربین‌های جریان جزر و مد با هدف استفاده از انرژی‌های پاک سواحل کشور طراحی و مکان مناسب برای استقرار آنان شناسایی شده است.
باشگاه خبرنگاران -از تولید جوراب تا داروهای ضد سرطان با نانو تکنولوژی/ داروی ضد سرطان 70هزار تومانی!
در دنیای پیشرفته امروزی استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته همچون نانو توانسته انقلابی بزرگتر از انقلاب صنعتی در دنیا به وجود آورد و ایرانیان هم از قافله این انقلاب بزرگ عقب نمانده‌اند.
باشگاه خبرنگاران -شرکت های دانش بنیان نباید به وام های دولتی متکی باشند
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: شرکت های دانش بنیان باید از بخش خصوصی سرمایه جذب کنند و متکی به وام های دولتی نباشند.
باشگاه خبرنگاران -پتانسیل بالایی در حوزه فضایی برای کسب و کار وجود دارد/ ایجاد 15 هزار فرصت شغلی جدید به واسطه فناوری فضایی
معاونت توسعه فناوری مرکز ملی فضایی گفت: فناوری فضایی سبب ایجاد کار آفرینی و خدمات بیشتر به مردم می‌شود به طوری که در سال گذشته 15 هزار شغل جدید در اتحادیه اروپا ایجاد شده است.
باشگاه خبرنگاران -معاونت علمی در هفته‌ای که گذشت
آمادگی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری برای میزبانی از محققان ایرانی مقیم آمریکا، حمایت شرکت‌های دانش‌بنیان از دانشجویان مستعد، تلاش برای طراحی سیستم عامل ملی و پزشکی بازساختی تاثیر زیادی در ارتقای سلامت جامعه دارد از اخبار مهم معاونت علمی در هفته گذشته است.