کد خبر: ۱۱۱۱۷۸۷
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۲:۲۷
مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان:

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان گفت: در سال جهاد اقتصادی 10 پروژه مهم آبرسانی در بندرلنگه در حال احداث است.

به گزارش سرويس استان هاي باشگاه خبرنگاران، عبدالحمید حمزه‌پور  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال جهاد اقتصادی تعداد 10پروژه مهم آبرسانی در شهرستان بندرلنگه با اعتباری بالغ بر 74 میلیارد ریال در حال احداث است.
وی افزود: متولیان امر آبرسانی روستایی در استان هرمزگان با تلاش جهادگونه در همه شهرستان‌ها عزم خود را جزم کرده‌اند تا نسبت به تامین و توزیع آب روستائیان حداکثر سعی خود را داشته باشند.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستائی هرمزگان ادامه داد: در این راستا در شهرستان بندرلنگه نیز مانند سایر شهرستان‌ها پروژه‌های عمرانی مهمی در دست اقدام دارد.
حمزه‌پور یکی از مهم‌ترین پروژه‌های در دست احداث سال ‌جاری را در بندرلنگه مجتمع آبرسانی مقام عنوان کرد که با اعتباری بالغ بر ۶ هزار میلیون ریال در دست احداث است و جمعیتی بالغ بر 20 روستا و افزون بر یک هزار و 960 خانوار را از نعمت آب سالم بهره‌مند خواهد کرد.
وی مجتمع آبرسانی شناس ـ بستانه را نمونه دیگری از این پروژه‌ها بر شمرد که هفت روستا را با جمعیتی بیش از ۸ هزار و 500 نفر تحت پوشش قرار خواهد داد.
حمزه‌پور اضافه کرد: مجتمع آبرسانی دژگان با تحت پوشش قرار دادن 26 روستا و یک هزار و 615 خانوار و با اعتباری افزون بر ۸ هزار میلیون ریال و همچنین مجتمع آبرسانی بندر معلم ـ حمیران با اعتباری معادل 11 میلیون ریال و تحت پوشش قرار دادن یک هزار و 126 خانوار از دیگر پروژه‌های در دست احداث در بندرلنگه است.
به گفته این مسئول احداث مجتمع چاه درویشی و بازسازی و راه‌اندازی تعداد چهار دستگاه آب شیرین‌کن در روستاهای چیروئیه، مقام، دژگان و لمزان از دیگر پروژه‌های این شهرستان در بخش آب روستایی است.
وی در پایان با بیان اینکه این شهرستان با ادامه روند خشکسالی و کاهش شدید کمی و کیفی منابع آب شرب روبروست، اذعان داشت: در این شهرستان همچون بسیاری از شهرستان‌های استان آبرسانی سیار انجام می‌شود که آبرسانی به 20 روستای این شهرستان به وسیله دو دستگاه تانکر به طور مستمر انجام می‌شود./ر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر