کد خبر: ۱۱۱۲۷۲۴
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۷:۴۹
معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم:

معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از تولید نرم‌افزار مطبوعاتی «آینه‌داران» با هدف معرفی مطبوعات استان قم خبر داد.

به گزارش سرويس استان هاي باشگاه خبرنگاران، به نقل از ستاد خبری دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال استان قم، محمد خامه‌یار در حاشیه بازدید از نمایشگاه با بیان محتوای نرم‌افزار مطبوعاتی آینه داران تصریح کرد: دو نسخه آزمایشی نرم‌افزار «آینه‌داران» که نیم نگاهی به مطبوعات استان در سال 90 است تولید شده که کتاب آن نیز تا دو هفته آینده منتشر می‌شود.

وی افزود: این نرم‌افزار در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال تهران نیز عرضه شد.

خامه یار ادامه داد: نشریات سراسری و استانی مجوز گرفته از استان قم در این نرم‌افزار معرفی شده‌اند که به محققان کمک شایانی می‌کند.

معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، با بیان اینکه تعداد 157 نشریه در این نرم‌افزار معرفی شدند، خاطر نشان کرد: از این تعداد نشریه حدود 12 نشریه در گستره محلی توزیع می‌شوند و مابقی در سطح ملی و یا حتی در سطح جهانی و به زبان عربی و اردو انگلیسی منتشر می‌شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مقایسه رسانه‌های دیجیتال و کتاب و مطبوعات پرداخت و اظهار داشت: هر رسانه‌ای جای خود را دارد، همزمان با این نمایشگاه، نمایشگاه کتاب استان نیز برپا می‌شود و مردم مثل این نمایشگاه از آن نیز استقبال می‌کنند، اما کتاب جای خود را دارد و هیچ رسانه‌ای نمی‌تواند جای کتاب را بگیرد اما دسترسی به اطلاعات از طریق رسانه‌های دیجیتال آسان‌تر می‌شود.

خامه یار در ادامه استقبال مردم از نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال را خوب ارزیابی کرد و ابراز داشت: استقبال مردم از نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال نسبت به سال‌های گذشته بی‌سابقه بوده است./ر

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی