کد خبر: ۱۱۱۳۲۳۶
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۸:۰۰
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی زاهدان:

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های‌ نفتی منطقه زاهدان گفت: با بهره‌برداری آزمایشی انبار نفت زاهدان با تخلیه محموله بیش از یک‌میلیون و 200 هزار لیتری نفتگاز به شبکه حمل و نقل ریلی کشور پیوست.

به گزارش سرويس استان هاي باشگاه خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی شرکت نفت منطقه زاهدان، مرتضی عابدینی اظهار داشت: ساخت این ایستگاه با هدف تامین سوخت مورد نیاز استان و افزایش صادرات فرآورده‌های نفتی به کشورهای همسایه از طریق شبکه ریلی کشور از ابتدای امسال آغاز شده است..
او افزود: مرحله نخست اجرای این پروژه در زمینی با گستره 30 هکتار و60 هزار متر مکعب عملیات خاکبرداری و خاکریزی، یک‌هزار و 700 متر ریل گذاری خطوط ورودی و خروجی و اعتبار 10 میلیارد ریال در مدت زمان سه ماه انجام گرفت و در خرداد ماه بهره برداری شد.
وی بیان داشت: مرحله دوم این پروژه شامل عملیات ساخت و نصب تاسیسات مربوط به انتقال فرآورده‌های نفتی که توسط شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی زاهدان صورت گرفت و اکنون به بهره‌برداری رسید..
عابدینی کاهش حجم سوانح و تصادفات جاده‌ای به علت کاهش تردد نفتکش‌های جاده پیما، شتاب بخشی به عملیات جابجایی، تخلیه، بارگیری و افزایش میزان صادرات فرآورده‌های نفتی به کشورهای همسایه را از مزیت‌های مهم این طرح عنوان کرد.
وی افزود: سیستان و بلوچستان بدلیل برخورداری از یک‌هزار و 300 کیلومتر مرز زمینی با دو کشور پاکستان و افغانستان و بیش از 360 کیلومتر مرز دریایی با کشورهای حاشیه دریای عمان و خلیج همیشه فارس از موقعیت بسیار خوبی برای صادرات فرآورده‌های نفتی برخوردار است..
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان افزود: اتصال انبار نفت زاهدان به شبکه ریلی، حمل و نقل فرآورده‌های نفتی را سرعت بیشتری می‌بخشد که این امر می‌تواند بستر مناسبی را برای رشد صادرات فراهم کند.
عابدینی یادآور شد: منطقه زاهدان یکی ازمناطق 37گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران است که با چهار ناحیه، 54جایگاه عرضه و سه انبار ذخیره سازی، مسولیت تامین، انبارش و توزیع فرآورده‌های نفتی در شمال، مرکز و بخش‌هایی از جنوب استان سیستان و بلوچستان را به عهده دارد./ر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر