کد خبر: ۱۱۱۳۲۸۶
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۸:۰۷

رکورددار شنا در آب‌های آزاد جهان از عسلویه عبور کرد

به گزارش سرويس استان هاي باشگاه خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه، محمد کبادی شناگر هلال احمر که قصد دارد طول خلیج فارس را شنا کند به منظور یک توقف کوتاه، وارد منطقه ویژه پارس شد و در محل مجتمع بندری پارس مورد استقبال مقامات صنعت نفت و مسئولان محلی قرار گرفت.
بر اساس این گزارش، محمد کبادی، امدادگر ایرانی هلال احمر تصمیم دارد خلیج فارس را به طول هزار و 280 کیلومتر شنا کرده و نام خود را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برساند و با این اقدام خود نام و پرچم ایران را به اهتزاز در آورد.
کبادی از مربیان و اعضای تیم ایثار سازمان امداد و نجات سازمان هلال احمر است که از روز دوشنبه 28 آذرماه سال جاری برای شنای یک‌هزار و 200 کیلومتری طول خلیج فارس، از «جزیره هرمز» در استان هرمزگان تا «اروند کنار» در استان خوزستان وارد آب‌های گرم جنوب شد.
شناگر ایرانی در باره اقدام خود برای سربلندی نام جمهوری اسلامی در جهان، اظهار داشت: این فکر زمانی شکل گرفت که ما برای نجات گروهی از شهروندان به ارتفاعات تهران رفته بودیم؛ آنقدر برف و کولاک بود که تنها راه چاره دعا و توسل بود؛ در آن زمان برای خروج از بحران و کنترل اعصاب تصمیم گرفتیم هر یک از امدادگران یک «وعده تشویقی» مطرح کند که من وعده دادم اگر از این بحران خارج شدیم طول خلیج فارس را برای ثبت ایران اسلامی و نام خلیج فارس شنا کنم.
کبادی افزود: پس از رها شدن از بند برف و کولاک، چهار سال روی این فکر کار کردم و تمامی امدادگران و به ویژه سازمان امداد و نجات من را برای اجرای این اقدام کمک کردند.
وی با اشاره به پیچیدگی این کار بزرگ تصریح کرد: با وجود برخی مشکلات و نامناسب بودن شرایط محیطی به میزان کافی، تیم شنا با بهره‌گیری از وسایل مسافرتی مانند چادر برای شب، همچنان به راه خود ادامه می‌دهد؛ این درحالی است که در بخش‌هایی از مسیر به دلیل کمبود امکانات، ناگزیر به زندگی در شرایط سخت هستیم.
کبادی، شهدای امدادگر و شهدای جنگ تحمیلی به ویژه شهدای ناوچه پیکان، سهند و سبلان را قهرمانان اصلی این حرکت افتخارآمیز خواند و یادآور شد: پس از ماه‌ها کار تخصصی و ورزش‌های سخت و سنگین خود را آماده شنا از جزیره هرمز تا اروندکنار کردم که در این میان چند گروه از شرکت‌های مستقر در کشورهای حاشیه خلیج فارس به من پیشنهاد دادند تا با دریافت دو میلیارد تومان با نام خلیج عربی این رکورد را به نام آنها انجام دهم و تمام آن پیشنهادها را رد کردم.
وی گفت: اجرای این طرح با توجه به تغییرهای محیطی از جمله شرایط جوی و دریایی و امکانات در خوشبینانه‌ترین حالت 80 روز و در نهایت تا 120 روز (میانگین 100 روز) زمان نیاز دارد؛ مسیر تعیین شده در کنار نوار ساحلی خلیج فارس و از سه استان ساحلی هرمزگان، بوشهر و خوزستان عبور کرده و هیچ‌گونه نزدیکی و ارتباط با آب‌های بین‌المللی و یا حوزه چاه‌ها و سکوهای نفتی ندارد.
محمد کبادی، 33 ساله، دارای مدرک لیسانس در رشته برنامه‌ریزی شهری است؛ وی در حال حاضر عضو جمعیت هلال احمر کشور است و در تیم‌های امدادی حضور فعال دارد./ر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر