کد خبر: ۱۱۱۳۶۱۱
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۰:۰۱
اختصاصی/

نظم و انضباط در هر مکانی امری مهم و لازم است. در خانه ها یکی از شلوغ ترین بخش ها که نیاز به رعایت نظم و ترتیب زیادی دارد آشپزخانه است.

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، در صورتی که نظم و ترتیب در آشپزخانه رعایت نشود ، این بخش از خانه خیلی سریع به مکانی درهم ریخته و آلوده تبدیل می شود. در این نوشته قصد داریم تا شما را با راه هایی برای مرتب کردن آشپزخانه آشنا کنیم.

_ در ابتدا تمام وسایل موجود در کمدها و کشو ها و کابینت ها را تخلیه کنید. مسلما اقلامی در آشپزخانه شما وجود دارد که سالهاست از آن ها استفاده نشده و خاک گرفته اند و یا اقلامی که بایستی به صورت فصلی از آنها استفاده شود. این وسایل را بسته بندی کرده و از آشپزخانه خارج کنید.

_ از وضعیت وسایل درون آشپزخانه اطلاع داشته باشید. در صورتی که وسیله ای به تعمیر یا تعویض نیاز دارد این کار را انجام دهید. در این صورت شما از پرداخت هزینه های اضافی مثل برق اضافی که دستگاه های قدیمی مصرف می کنند پرهیز می کنید. در ضمن می توانید فضایی را نیز برای خود در آشپزخانه ذخیره کنید.

_ بعضی از اقلام در آشپزخانه بسیار پر استفاده هستند. سعی کنید بر اساس میزان استفاده و مکانی که از این وسایل بهره می برید آن ها را در مکان هایی در دسترس قرار دهید. برای نمونه : ممکن است که در طول روز از چاقو بیشتر از رنده استفاده کنید، پس چاقو بایستی دردسترس تر و نزدیک تر از رنده به شما قرار گیرد.

_ برای هر فعالیت در آشپزخانه مرکزی را در نظر بگیرد. برای نمونه برای آماده کردن مواد غذایی شما بایستی مکانی را در نظر بگیرید که هم به یخچال ، کابینت حاوی حبوبات و ادویه ها نزدیک باشد. یا در زمینه شست و شوی ظرف ها باید توجه داشت که وسایل و مواد ظرف شویی بایستی در نزدیک سینک ظرف شویی قرار گرفته باشند.

_ معمولا فضای روی کابینتها از بخش های شلوغ یک آشپزخانه است. این فضا یکی از مهم ترین بخش های آشپزخانه است که به منظور کارهای زیادی از آن بهره برداری می شود. از قرار دادن اشیاء غیر مرتبط بر روی فضای روی کابینتها خودداری کنید.

_ فراموش نکنید که برای مرتب کردن آشپزخانه بایستی مرحله به مرحله پیش بروید و از بیرون ریختن تمامی وسایل در یک نوبت به منظور تمیز و مرتب کردن آنها پرهیز کنید. پخش کردن ناگهانی تمامی ظروف و وسایل در آشپزخانه می تواند شما را سردرگم و کلافه کند.

_ این توصیه آخر شاید تکراری باشد اما به جهت اهمیت آن و این که هرگونه سهل انگاری در این زمینه ممکن است به خسارت های جبران ناپذیری منجر شود برای شما تکرار می کنیم: مواد شوینده ، کبریت و وسایل تیز و برنده را از دسترس کودکان دور نگاه دارید. برای بخشی که مواد شوینده را در آن نگاه می دارید قفل مخصوصی تهیه کنید و همیشه از قفل بودن آن مطمئن شوید./ ق پ
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر