کد خبر: ۱۱۱۳۶۶۶
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۷:۰۹
هدايتي:

معاون سرمايه هاي امور اجتماعي مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوري گفت: در طرح دهكده ايراني مصنوعات توليدي بانوان به مراكز فروش ارجاع داده مي شود.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت باشگاه خبرنگاران پروين هدايتي معاون سرمايه هاي امور اجتماعي مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوري با اشاره به فعاليت هاي اين نهاد در جهت تهيه و تدوين سند جامع زنان و خانواده در برنامه پنجم توسعه كشور گفت:‌طرح ايجاد دهكده ايراني طرح مشترك مركز امور زنان و سازمان صنايع دستي است كه به شكل خاص در استان تهران و شهرستان‌هاي استان تهران برگزار مي‌شود و مصنوعاتي كه توسط زنان توليد مي شود بايد به مراكز فروش برسند.

وي ادامه داد:در طرح دهكده ايراني ‌اولين هدفگذاري براي شب عيد است كه طي آن از تمام گروه‌ها دعوت كرديم تا هفت‌سين ايراني را توليد نمايند و در اين زمينه از همكاري مترو تهران بهره مند مي شويم.

هدايتي درباره فعاليت هاي ستاد ادامه داد: فعاليت هاي ستاد در دو بخش انجام مي شود؛ اول اينكه بودجه سال 91 اين ستاد را در مراكز رسمي راهبردي تصويب كنيم كه 164 برنامه با مبلغ 63 ميليارد تومان به اين ارگان‌ها ارسال شده است اما مرحله دوم فعاليت اين ستاد در حال نگارش و تدوين است.

هدايتي با بيان اينكه دختران جوان سرپرست خانوار و يا دختران تحصيلكرده را به سمت مشاغل خانگي هدايت مي كنيم ادامه داد: با همكاري صندوق مهر رضا مقرر شده 5 هزار فرصت شغلي ايجاد شده و 165 هزار تعاوني در اختيار استان ها قرار بگيرد.

وي با اشاره به اينكه برخي از زنان سرپرست خانوار جزء كميته امداد هستند خاطرنشان كرد: در صورتي كه گروهي بخواهند كارگاهي را ايجاد كنند در ابتدا 50 ميليون تومان وام به آنان پرداخت‌ شده و افرادي كه به صورت انفرادي علاقمند به ايجاد تعاوني باشند 5 ميليون تومان وام به آنان پرداخت مي‌شود.

/ع2
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر