کد خبر: ۱۱۱۴۱۳۲
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۸:۲۴
مدیر کل راه‌آهن جنوب شرق خبر داد

مدیر کل راه‌آهن جنوب شرق گفت: نخستین قطار باری حامل فرآورده‌های نفتی وارد ایستگاه راه‌اهن انبار نفت زاهدان شد.

به گزارش سرويس استان هاي باشگاه خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی راه آهن جنوب شرق، مصطفی داوودی اظهار داشت: با ورود این قطار یک میلیون و 200 هزار لیتر گازوئیل در ایستگاه راه اهن انبار نفت زاهدان تخلیه شد.

وی افزود: این ایستگاه به منظور تامین سوخت مورد نیاز استان و افزایش حجم صادرات فرآورده‌های نفتی به کشورهای همسایه افتتاح شده است .

داوودی بیان کرد: فاز نخست این طرح با هزار و 700 متر ریل‌گذاری در سال‌جاری به بهره‌برداری رسید و در صورت تامین اعتبارات لازم فاز دوم ایستگاه راه آهن انبار نفت زاهدان نیز با 5 خط آهن به طول 5 کیلومتر استخر و موتورخانه اتش نشانی نیز ساخته که موجب افزایش دو برابری ظرفیت تخلیه فرآورده‌های نفتی می‌شود.

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از فاز نخست ایستگاه راه آهن انبار نفت زاهدان با یک میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه ظرفیت تخلیه فرآورده‌های نفتی در زاهدان روزانه به 10 میلیون و 500 هزار لیتر رسیده است.

مرتضی عابدینی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان هم با اشاره به ذخیره‌سازی 12 میلیون لیتری فراورده‌های نفتی در سال در انبار نفت زاهدان گفت: انبارهای نفت زاهدان توانایی ذخیره‌سازی 100 میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی را در سال دارند که با احداث ایستگاه راه‌آهن انبار نفت زاهدان می‌توان از همه ظرفیت این انبارها استفاده کرد./ر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر