کد خبر: ۱۳۰۴۶۵
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۰ - ۱۲:۵۵
بجنورد//

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: با نصب دوربین‌های تله‌ای در پناهگاه حیات وحش میاندشت دو هزار و 350 تصویر از گونه‌های مختلف حیات وحش ثبت شد.

به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران؛محمد آبسالان اظهار داشت: این تعداد تصویر از چهار ماه قبل که این دوربین‌ها در این محل نصب شده، به ثبت رسیده است.
این مسئول در محیط زیست خراسان شمالی تصریح کرد: از مهم‌ترین تصاویر ثبت شده می‌توان به گونه منحصر به فرد یوزپلنگ آسیایی، کارال، آهو، گربه دشتی، گرگ، کفتار، شاه روبا، روباه معمولی، انواع پرندگان و... اشاره کرد.
وی با بیان اینکه پناهگاه حیات وحش میاندشت از لحاظ تنوع گونه‌ای(جانوری و گیاهی) مقام نخست را در بین مناطق تحت حفاظت محیط زیست استان خراسان شمالی دارد گفت: وجود گونه نادر یوزپلنگ آسیایی در این منطقه باعث شده تا این منطقه از لحاظ اهمیت حفاظت در ردیف مناطق بین‌المللی ( IUCN ) قرار گیرد.
آبسالان اظهار داشت: بر همین اساس حفاظت از این منطقه از اولویت‌های مهم اداره کل حفاظت محیط زیست استان و سازمان حفاظت محیط زیست است.
وی کاهش طعمه یوزپلنگ و خشکسالی متوالی در منطقه  را از مهم‌ترین تهدیداتی دانست که در آینده نسل این گونه با ارزش را با خطر جدی مواجه می‌کند.
منطقه حفاظت شده میاندشت در جنوب شهرستان جاجرم قرار دارد./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر