کد خبر: ۱۳۰۶۱۵
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۰ - ۱۲:۱۶

سيف الاسلام قذافي در ديدار با يك ديده بان حقوق بشر تصريح كرد كه در زندان هيچ كمبودي ندارد.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاري رويترز، فرد آبراهامز از گروه دیده بان حقوق بشر مستقر در نیویورک روز یکشنبه به مدت 30 دقیقه با سیف الاسلام قذافی در منطقه زنتان لیبی دیدار و اعلام کرد پسر قذافی می گوید مراقبت پزشکی خوبی از وی در زندان به عمل می آید و هیچگونه شکایتی درباره شرایط بازداشتش ندارد.

وی نگرانی اصلی سیف الاسلام قذافی را نبود امکان دسترسی به خانواده اش و یک وکیل اعلام کرد تا بتواند در رسیدگی به پرونده وی کمک کند.

دیده بان حقوق بشر اعلام کرد مقامات لیبی باید هرچه سریعتر امکان دسترسی سیف الاسلام قذافی پسر دیکتاتور سابق این کشور را به یک وکیل فراهم کنند تا رسیدگی صحیح به پرونده وی میسر شود.

آبراهامز خاطر نشان کرد سیف الاسلام باید از حقوق قضایی بهره مند و امکان دسترسی بیش از هشت هزار زندانی دیگر نیز در سراسر لیبی به وکیل باید فراهم شود.

وی رسیدگی به پرونده این زندانیان را به شیوه ای صحیح و با حضور یک قاضی مستقل خواستار شد.

دیوان کیفری بین المللی علیه سیف الاسلام، پدرش و عبدالله السنوسی رئیس سابق دستگاه اطلاعات این کشور در خصوص دست داشتن در کشتار معترضان در جریان اعتراضات برای سرنگونی معمر قذافی در ماه اوت اعلام جرم کرده است.

شورای ملی انتقالی لیبی که رهبری این اعتراضات را بر عهده داشت بارها اعلام کرده است که سیف الاسلام را تحویل نخواهد داد و اطمینان داده است که محاکمه وی در لیبی عادلانه برگزار خواهد شد.

گفتني است، مقامات لیبی سیف الاسلام قذافی را نوزدهم نوامبر و یک ماه پس از کشته شدن پدرش بازداشت کردند./ا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر