کد خبر: ۱۳۲۶۶۲
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۰ - ۱۵:۲۲

مديركل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان گفت: آموزش هاي مهارت و فناوري به عنوان بنياني براي توانمندسازي سرمايه هاي انساني در تربيت نيروهاي انساني متخصص و كارآفرين محسوب مي شود.

زارع در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران، افزود: آموزش هاي مهارت و فناوري به عنوان بنيان براي توانمندسازي سرمايه هاي انساني و تربيت نيروي انساني متخصص و كارآفرين متناسب با استعدادهاي افراد و نياز بازار كار، از اولويت هاي راهبردي براي پيشرفت كشور محسوب مي شود.

وي در ادامه با اشاره به اينكه آيين نامه نظام آموزش مهارت و فناوري در آبان ماه سال جاري با تصويب هيأت وزيران به وزارتخانه هاي مربوطه ابلاغ شده است، تصريح كرد: دانشگاه جامع علمي كاربردي و سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور از اركان آموزش مهارت و فن آوري هستند.

مديركل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان خاطر نشان كرد: با توجه به اينكه مردم ايران مدرك گرا هستند، سازمان آموزش فني و حرفه اي به اين منظور مجوز ايجاد مراكز فني و حرفه اي تحت نظارت دانشگاه جامع علمي كاربردي در مقطع كارداني را اخذ كرده است.

در ادامه اسماعيلي، معاون استانداري اصفهان نيز راه اندازي و فعاليت مراكز دانشگاهي فني و حرفه اي در سطح اصفهان را به عنوان ابتكاري نو و از نيازهاي جامعه امروز معرفي و اظهار داشت: نگاه دولت به سمت و سوي ارايه آموزش هاي مهارتي حركت كرده و البته اين آموزش ها نيز بايد با ظرفيت ها، موقعيت اجتماعي و جغرافيايي و نيازهاي موجود در سطح استان به مردم ارايه شود به طور كلي مي توان گفت، نيازسنجي در اين زمينه بسيار با اهميت است./ل 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر