کد خبر: ۱۳۲۷۴۴
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۰ - ۱۵:۵۱
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

دبير کل موتلفه اسلامی در پاسخ سوالي مبني بر اينكه آيا نامزد انتخاباتي نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي خواهيد شد يا نه؟ گفت: فعلا معلوم نيست؛ چرا كه موتلفه مستقلا نامزدي معرفي نخواهد كرد و باید منتظر اعلام لیست جبهه متحد باشیم.

محمد نبي حبيبي در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران با اشاره به تغيير موضع اصلاح‌طلبان در آستانه انتخابات که پيشتر شعار تحريم و شرط‌ گذاري براي نظام را سر‌مي‌دادند، گفت: اصلاح طلبان از شرط‌ گذاري منصرف شده اند؛ چراکه اگر جرياني قصد ماندن در صحنه سياسي کشور را داشته باشد به هيچ وجه انتخابات را تحريم نخواهد کرد، مگر اينکه قصد براندازي نظام را داشته باشد.

وي با بیان اینکه اصلاح طلبان با تاکتیک موتور روشن با چراغ خاموش برای انتخابات برنامه ریزی کرده اند، افزود: اصلاح طلبان حيات خودشان را در اين مي‌دانند که در صحنه‌هاي اجرايي ومقننه کشور حضور داشته باشند و اين حضور با تحريم انتخابات همخواني نداشت؛ بنابراين تصمیم به حضور گرفتند.
حبيبي با بيان اينكه اصلاح طلبان ديگر با چراغ خاموش نمي توانند حركت كنند، گفت: هر چند در اين مدت اخير با چراغ خاموش به فعاليت خود ادامه مي دادند اما با توجه به نزدیک شدن به ثبت نام کاندیداها ديگر ادامه کار با سناریو چراغ خاموش معنايي ندارد.
وي تصريح كرد: چهره های سرشناس اصلاح طلب در اين انتخابات شرکت نمی کنند؛ بلكه چهره های ناشناسی که به اصلاح طلبان وابستگي دارند را وارد عرصه انتخابات می شوند تا به راحتي از فيلتر شوراي نگهبان عبور کنند.
دبير كل موتلفه با اشاره به مشكلات دامن گير فعلي اصلاح طلبان، گفت: من معتقدم اصلاح طلبان كه قصد ماندن در عرصه انتخابات را دارند بايد حد و مرز خودشان را با فتنه گران و ضد انقلاب روش كنند؛ چرا كه اگر صداقتي در تقابل خودشان با فتنه و فتنه گران نداشته باشند نمي توانند اعتماد افکار عمومی را به خود جلب کنند.
وي در پاسخ به اينكه آيا برخي اصلاح طلباني كه برائت از فتنه را برائت از خودشان مي دانند، صلاحيت حضور خواهند داشت؟ گفت: اصلاح طلبانی که حساب خودشان را با فتنه يكي مي دانند نبايد انتظار داشته باشند كه مردم به آنها اعتماد كنند.
محمد نبي حبيبي با اشاره به اينكه هر اصلاح طلبي را الزاما وابسته به غرب نمي دانم، گفت: كساني كه با سران فتنه تقابل دارند و فتنه 88 را محكوم كرده اند ولو اينكه رقيب سرسخت اصولگرايان هم باشد، حسابشون با كساني كه با فتنه همخواني دارند جداست.
همچنين حبيبي در پاسخ سوالي مبني بر اينكه آيا نامزد انتخاباتي نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي خواهيد شد يا نه؟ گفت: فعلا معلوم نيست چرا كه موتلفه مستقلا نامزدي معرفي نخواهد كرد و باید منتظر اعلام لیست جبهه متحد باشیم./ن
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر